'Tüm eczacılara koronavirüs testi yapılsın' çağrısı
Türk Eczacıları Birliği (TEB) tüm eczacıların ve çalışanlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinden geçirilmesini ve eczanelere koruyucu ekipman dağıtılmasını istedi.
'Tüm eczacılara koronavirüs testi yapılsın' çağrısı
14 Nisan 2020 11:56 - AA

Türk Eczacıları Birliği (TEB) tüm eczacıların ve çalışanlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinden geçirilmesini ve eczanelere koruyucu ekipman dağıtılmasını istedi.

TEB'den yapılan açıklamada, koronavirüs mücadelesinin her geçen gün ağırlaşan şartlarda devam ettiği, bu süreçte sağlık çalışanlarının enfekte olarak yaşamlarını yitirdiği belirtildi.

Koronavirüsten etkilenen 4 eczacının hastanede tedavi gördüğü, 12 eczacının evinde karantinada olduğu bildirilen açıklamada, 3 eczane çalışanının hastanede, 25'inin de evinde karantinada bulunduğu ifade edildi.

Kovid-19 nedeniyle bugüne kadar 4 eczacının hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hastalanıyor, ölüyor, koruyucu ekipmanlara ulaşmakta zorluk çekiyor, ekonomik sıkıntılar yaşıyor yine de bir an olsun geride durmadan mücadelemize devam ediyoruz. Ancak tüm bunlara rağmen görmezden gelinmek, yok sayılmak istemiyoruz. Bu sebeple taleplerimizi bir kez daha yineliyor, bir an evvel yerine getirilmesi için kamu otoritelerini göreve çağırıyoruz. Tüm eczacılarımızın ve eczane çalışanlarımızın düzenli aralıklarla testten geçirilmesini istiyoruz. Koruyucu ekipman temini konusunda acil yardım çağrısında bulunuyoruz. Hükümetin açıkladığı ekonomik paketlerde eczacılarımıza da yer verilmesini istiyoruz."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Hasan (Eczacı)
01.05.2020 00:39:09
Cem kardeşim arkadaşın işi başından aşkınmış da peh peh gelip yorumuma atlıyor. Adap dışı konuşuyor. Cevap yazmak zorunda bırakıyor. Cık bunlar olmaz ya.
People
0
2) Hasan (Eczacı )
01.05.2020 00:22:39
Sen ne çeşit bir canlısın ya doktor genetiğinde ilkellik istilası baş göstermiş. Uzmanın u su bile olamamışsın. Kendini dev aynasında görüyorsun. Bu ne kibir böyle. İlaç bizim işimiz sen işine bak. Benim yorumlarıma cevap verme boş teneke gibi tın tın anca. Başka bir işe yaramazsın. Uzman eczacılığı anlayabilmen için on gömlek değiştirmen gerek. Anlağın müsait değil. Şu durumda biz bu ülkeye en hayırlı işleri yapabilecek, iyileştirebilecek meslek mensuplarıyız ancak sizin gibilerce kıymetimiz bilinmez. Çünkü başına buyruk yaşamak, kimseye hesap vermemek derdiniz olmuş. Çıkarlarınız için sağlığıyla oynadığınız her insanın günahı boynunuzda. Bundan kurtulamazsınız.
People
1
3) Cem (Eczaci)
28.04.2020 23:02:56
Hasan kardeşim sana tavsiyem bu siteye daha fazla girme laf anlatman zor yorum yazıp kendi canını sıkıyorsun.sevildigin sayıldigin insan yerine kondugun sitelerde takil
People
0
4) Mmk (Uzman dr)
23.04.2020 15:42:38
Doktor degil birader,uzman doktor,hadi sen git mal fazlaligi icin reprasanta kapis,bir seyi cekemedigimiz yok,kendinizi bir sey zanneden yeni yetme bir arkadassin herhalde,siz bir hicsiniz saglik camiasinda..degeriniz sifirin altinda anla bunu..isim vardi,hasta entube ediyordum,yogun bakim nobetlerindeydim,pabucumun kenari..haddini bil,saglikcilara laf etmek seni bozar,sen kimsin eczaci misin ,nesin daha cok medya islerini birak isini yap..o da sereflice..sizi kimse onemsemez..arsiz bir orgutlenme icindesiniz,deger boyle kazanilmaz..
People
2
5) Hasan (Eczacı )
18.04.2020 23:01:47
Ya doktor sen boş konuşuyorsun. İşine bak da hastaları kurtar tabi ilaçsız yapabilirsen. Çekemiyorsan ayarlarını Avrupa frekanslarına/standartlarına göre ayarla. Senin gibilere asla işini düzgün yapan bir çöpçü kadar değer vermem. Onları yeri gelir başımın üstünde taşırım ama sana zerre değer vermem. Çünkü senin gibiler bu bozulmuş sistemin baş mimarları.
People
0
6) Mmk (Uzman doktor)
17.04.2020 17:41:01
Bir arkadas cevap falan yazmış,okumadim bile,degil benim hastanenin çöpünü alanin muhatabi olamazsiniz..boş yapiyorsun..en on saf falan diyor hala,
People
5
7) Hasan (Eczacı )
16.04.2020 23:55:54
Bizler bu camianın en ön safındayız. Diş hekimleri acil durumlar dışında görünmezkennbazı doktorlar hastaları görmezken biz sürekli yakın temas halindeyiz. Mmk bildiğimiz kadarıyla şimdiye kadar altı eczacı öldü virüsten onlarcası hasta. Sizler bizden kat kat fazla iken kaçınız öldü? Allah hepimizi korusun ama siz her türlü koruyucu ekipmanla çalışırken çoğu eczacı hiç bir ekipman olmadan çalışmaya devam ediyor. Hastanelerden dış reçete yapıp plaquenilleri stoklayan doktorlar biliyorum. Kendilerine sekreterlerine ve aileleri için reçete yazanlar. Bu plaquenil nasıl bitti eczanelerde sanıyorsunuz? Bunları yapanlar kesinlikle meslekten men edilmelidir. Sizler raporlu ilaçları yazmayıp eczaneye gönderirken bütün hastalar eczaneye doluşurken nasıl rapor yoktur diyelim? Bu sistemin çarkları hep sizin lehinize işliyor. Siz öz evlatsınız biz üvey. Biz kaderimize terk edildik. Maskeyi dört beş liraya satan firmalara depolara söz yokken onlardan ürünü alıp çok cüzi miktarda karla satan eczacı gözünüze batıyor. Kısaca bizi çekemiyorsunuz. Yarımız ölse de asla içiniz yanmayacak. Gariban çalışanlarımıza ve bize en ufak bir iyileşme olmayacak ama siz gene maaşları dönerleri en üstten alacaksınız. Gene kral gibi yaşayacaksınız. Hiç rahatsız olmayacaksınız sadece takiyye yapacaksınız. İlacın a dan z ye sorumluluğu eczacıya ait iken kendinizi her şeyin üzerinde tutup işimizi elimizden almışsınız. Onu da yapmıyorsunuz zaten. O yüzden sağlık sistemimiz ağlanacak hale gelmiş. İlaç olmadan güvenli uygulanmadan hiç bir şey yapacak güçte değilsiniz. Eczacılar bu camianın en önemli paydaşıdır. Siz engellemezseniz uzman eczacılar servislerde olursa dışarıdaki eczanelerde de sağlığa en büyük değeri biz katacağız. Sizler çekmeyeceksiniz gene...
People
1
8) Mmk (Genel cerrahi)
15.04.2020 08:09:22
Ölenlere allah rahmet eylesin,en ön safta falan degilsiniz,ayaktan verilen covid reçetelerini kapidan görüp,hastayi reddediyorsunuz,bütün gariban calisanlarinizi hastanelerin covid poliklinigine yollayip,pandemi nin mantigina aykiri olarak covid yoktur raporu istetiyorsunuz,almazsaniz kovariz diye tehdit ediyorsunuz,siz saglik camiasinda falan degilsiniz,hemsireler,saglik memurlar,acil de calisan tüm personel,pandemi de calisan bütün doktorlar öndedir,bu bahsettigim gruptan sikayeti olmayip ta bana test yap diye inleyen kac kişi gördünüz,işinizi yapin,raftan ilac verın..kke yi de bi zahmet paranizla alin,5 liradan maske sattiniz ya ,utanmadan...plaquenil stokladiniz,mutlaka bu bahsettigim isleri yapanlar aranizda azinliktadir,ama disardan görülen budur..kendi icinizi duzeltin,gerekli sayginligi kazanin ...
People
30
9) Hasan (Eczacı )
14.04.2020 21:23:40
Eczacılarımız hak ettiği değeri ne zaman görecek? Virüse karşı en ön safhalarda mücadele ediyoruz hem de kişisel koruyucu ekipman olmadan
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)