Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde yeni diş hekimliği fakültesinin temeli atıldı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde yeni diş hekimliği fakültesinin temeli atıldı
12 Temmuz 2019 - AA

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Karaman Devlet Hastanesi arkasında bulunan alanda düzenlenen törene, Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı'na desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Diş hekimliği fakültelerine uygulanacak iskonto oranları belli oldu 


15 yıllık süreç içerisinde Karaman'ın köy görünümünden modern gelişmiş bir kent konumuna geldiğini ifade eden Elvan, şunları kaydetti:

"Ahmet Keleşoğlu Bey Ermenek ilçesinde esnaflık yaptıktan sonra Konya'ya taşınıyor. Konya'da ticaretini geliştirdikten sonra İstanbul'a gidiyor. İstanbul'da Selçuk Ecza Deposu'nun temellerini atıyor. Bu büyüğümüz, kazandığı parayı vakfa devrederek milletimize, vatandaşlarımıza hizmet ediyor. Bu çok güzel bir örnek. Vakıf bugüne kadar üç fakülte ve kültür merkezleri yaptı. Ahmet Keleşoğlu'na Allah'tan rahmet diliyorum. Vakıf yönetimi de gerçekten hizmet noktasında çalışmalarını sürdürüyor."

 


Türk Diş Hekimleri Birliği: 'Bakanlıkla görüşebildiğimiz süreçte dikkate alınmadık' 


Karaman Valisi Fahri Meral ise KMÜ'nün kurulduğu günden bugüne kadar büyük bir gelişme göstererek büyümeye devam ettiğini aktararak, "2007 yılında kurulan ve bugün itibari ile 1 milyon 660 bin metre kare kampüs alanına sahip olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi kurulduğu günden bugüne kadar büyük bir gelişme göstererek içerisinde barındırdığı fakülte ve diğer birimleriyle büyümesine devam ediyor. Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi'nin yapılması ile üniversite adından daha da söz ettirecek." dedi.


Mecliste üniversite kontenjanlarına tepki: Sağlık meslekleri mensupları işsiz 


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül de açılacak diş hekimliği fakültesi hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından, Elvan ve beraberindekiler butonlara basarak fakültenin temeline ilk harcı attı.

Törene, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen, daire müdürleri ile davetliler katıldı. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA