Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin projesi TÜBİTAK desteği aldı
Araştırma-Geliştirme (AR-GE) potansiyelini projelerle somutlaştırmaya çalışan ve akademisyenlerini bu yönde motive edip özendiren Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ), Diş Hekimliği Fakültesi Arş. Gör. Dr. Cangül Keskin’in projesi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmeye değer bulundu.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin projesi TÜBİTAK desteği aldı
28 Ağustos 2019 13:48 - İHA

Bilimsel ve Teknik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında 2019 yılı birinci döneminde başvuru yapan OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Arş. Gör. Dr. Cangül Keskin’in TÜBİTAK 1001 projesi, Kurum tarafından kabul edilerek desteklenmeye hak kazandı. 

OMÜ-TTO, projenin yazım sürecinde destek verdi 

OMÜ mensubu akademisyenlere, proje yazımı ve hazırlanması aşamalarında sürekli destek veren Üniversite bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) söz konusu projede de genç araştırmacının yanında yer alarak kendisine rehber oldu. Öğr. Gör. Dr. Cangül Keskin’in projesi: “Kanal içi kriyoterapi uygulamasının; primer endodontik infeksiyonlu dişlerle ilgili inflamatuar sitokin ve proteolitik enzim seviyelerine ve postoperatif ağrı üzerine etkisinin değerlendirilmesi”ni içeriyor. 

Arş. Gör. Dr. Keskin’e proje yazım sürecinde destek veren OMÜ-TTO, Öğr. Gör. Dr. Keskin’i tebrik ederek kendisine başarısının artarak devam etmesi temennisinde bulundu. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Şevket keskin (Ogretmen)
30.08.2019 11:36:26
Doktorumuzu ve OMÜ tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
People
9
2) abidik (gubidik)
28.08.2019 16:23:11
ağlasak mı gülsek mi? şaka mı anlamadım? bunu başarı gibi sunmaları iyice komik. Bunun neresi haber? kaç tane tübitak projesi kabul ediliyor senede haberleri yok heralde
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)