Doç. Dr. Tekiner Dünya Eczacılık Tarihi Birliği başkan yardımcılığına seçildi
Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Halil Tekiner, 7 Eylül 2019 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington DC şehrinde düzenlenen 44. Dünya Eczacılık Tarihi Birliği Genel Kurul toplantısında, birliğin başkan yardımcılığına seçildi.
Doç. Dr. Tekiner Dünya Eczacılık Tarihi Birliği başkan yardımcılığına seçildi
16 Eylül 2019 12:04 -

Bugüne dek Dünya Eczacılık Tarihi Birliği yönetim kuruluna seçilen ilk Türk üye olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Tekiner, yeni görevinin Türkiye’nin eczacılık ve tıp tarihi alanındaki zenginliklerinin uluslararası alanda daha iyi tanınması bakımından da yararlı olacağına inandığını belirtti.

Tekiner sözlerine şöyle devam etti: "Dünya Eczacılık Tarihi Birliği, 1926’da kurulmuş ve köklü bir tarihe sahip. 30’u aşkın ülkedeki ulusal eczacılık tarihi birliğini temsil ediyor olması nedeniyle de eczacılık alanında önemli bir işlevi yerine getiriyor. Böyle bir birliğin yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş olmaktan mutluyum. Fakat bunda, araştırma ve yayınlarım kadar Türkiye’nin köklü bir tıp ve eczacılık tarihi geleneğine sahip olmasının da rolü olduğunu düşünüyorum."

Eczacılık ve tıp tarihi alanlarında 100’ü aşkın makale ve kitabın yazarı olan Dr. Tekiner, 2017 yılında Uluslararası Eczacılık Tarihi Akademisi’ne seçilen en genç üye olmuş ve Akademi madalyası ile ödüllendirilmişti. Tekiner’in yeni görevi 2021 yılı sonunda Milan’da düzenlenecek olan 45. Genel Kurul Toplantısına kadar devam edecek.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer