İlaçta hırsızlığı önlemek için ambalaj standardı getirilmeli
Başkentte, ihtiyaç sahibi hastalar için ayrılan kanser ilaçları çalındı.
05 Kasım 2014 -

AA muhabirinin, Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, kimliği henüz belirlenemeyen hırsızlar, Ankara Onkoloji Hastanesinde, yoksul hastaların tedavisinde kullanılmak üzere toplanan ihtiyaç fazlası kanser ilaçlarını çaldı.

Çalınan 47 kutu kanser ilacının piyasa değerinin 50 bin TL'yi bulduğu, hırsızların yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

-"İlaç için ambalaj standardı getirilmeli"

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Onkoloji Hastanesi'nin yanı sıra geçen haftalarda Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesinde de binlerce liralık kanser ilaçlarının çalındığını ifade etti.

"Hastaların mağdur olmasına neden olan ve neredeyse çeteleşen ilaç hırsızlığını kınadıklarını" vurgulayan Saydan, bu olayların önüne geçilmesi için ilaç ambalaj standardı getirilmesi gerektiğini savundu.

İlaçların hastane ilaçları ve eczane ilaçları olarak ayrılması ve hastane eczanelerinde bulunan ilaçlar ile eczanelerde satılan ilaçların ambalajlarının aynı olmaması gerektiğini belirten Saydan, aksi takdirde yaşanan suistimallerin artarak devam edeceğini öne sürdü.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori