İVEK Mütevelli Heyeti Üyesi Aydıner 83 yaşında vefat etti
İlaç Eczacılık Sağlık Bilim ve Teknolojileri Vakfı (İVEK) Mütevelli Heyeti Üyesi Eczacı Mustafa Aydıner, 83 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
İVEK Mütevelli Heyeti Üyesi Aydıner 83 yaşında vefat etti
30 Ocak 2019 -

İVEK'ten yapılan açıklamaya göre, Aydıner'in cenazesi, bugün Fatih Camisinde ikindi namazının ardından Eyüpsultan Mezarlığında toprağa verilecek. 

Hastanede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yakın zamanda ziyaret edildiği aktarılan açıklamada, "Herkesin sevgisini kazanan, hayır hasenat dolu bir ömrü geride bırakan Mustafa Aydıner ağabeyimize Allah'tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve tüm İVEK ailesine de sabırlar diliyoruz." denildi. 

1936'da Rize'de doğan Aydıner, ailesinden gelen bitkisel ilaç bilgilerini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesindeki öğrencilik yıllarında Prof. Sarım Çelebioğlu, Prof. Mehpare Heilborn ve Prof. Dr. Turan Baytop gibi akademisyenlerin desteğiyle bilimsel bir kalıba oturtarak, 1964'te mezun olduktan sonra aktif eczacılık alanında faaliyet göstermeye başladı ve bitkisel ilaç bilgilerini eczanesinin laboratuvar ortamında steril bir şekilde hazırladı.

İVEK'in kurucu mimarı olan Aydıner, tüm bilgi ve tecrübelerini "Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi" adındaki kitabında topladı. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
13
1) Hasan (Eczacı)
30.01.2019 22:43:12
Allah rahmet eylesin eczacıma..Eczacılık adına emeğine, çabana çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bir gün eczacılar hak ettikleri yere gelirler. Fito farmasi, klinik eczacılık-diğer uzmanlık alanlarında dr arkadaşlar, yerli ilaç üretimi kosunda kapital sistem engel olmazlarsa ülkemizde daha çok güzel işler yapılacak. Malesef gelişmiş ülkelerdeki eczacılık meslek ve maaş standartlarından çok uzağız . Sömürgeci sistemin baskısı altındayız ve eczacıların değer görmediği bir zamandayız. Umarım bakanlığımız bir gün sorunlarımıza ve geleceğimize daha radikal adımlarla yön verir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA
27/09-28/09 1. Marmara Radyasyon Onkolojisi Günleri RADYOLOJİ İSTA