'Şampiyon eczacı' yine ilklerin peşinde
Muğla'da Türkiye Enduro Kadınlar Şampiyonu ve Transanatolia Rallisi'ni tamamlayan ilk Türk kadın unvanı bulunan eczacı Gökçen Kabaş, Romanya'da düzenlenecek ralliye katılmak için antrenmanlarını dağ yollarında devam ediyor.
'Şampiyon eczacı' yine ilklerin peşinde
16 Eylül 2019 - AA

Bodrum Devlet Hastanesi'nde 10 yıldır eczacı olarak çalışan Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu Gökçen Kabaş (34), 4 yıldır motosiklet sporuyla uğraşıyor. Hafta içi işinin başında olan Kabaş, mesai bitiminde neredeyse boyundan büyük motosikletiyle dağ yollarında antrenman yapıyor.

Bugüne kadar katıldığı birçok yarışmadan ödüllerle dönen "şampiyon" lakaplı Kabaş, bu branşta en iyi olabilmek için çaba sarf ediyor.

2016-2018 Türkiye Enduro Kadınlar Şampiyonu ve Transanatolia Rallisini bitiren ilk Türk kadın unvanı bulunan Kabaş, başarısını yurt dışında da sürdürmek istiyor. Kabaş, ekim ayında yurt dışında yapılacak yarışmaya da katılmak için sponsor desteği arıyor.

Kabaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, motosikletle toprağa, dört yıl önce evlendiği doktor eşinin teşvikiyle girdiğini söyledi.

İlk motosikletiyle işe gelip gitmek istediğini aktaran Kabaş, "Motosikleti çok seven eşimle tanıştıktan sonra, işin boyutu değişmeye başladı. Beni toprağa girmeye ikna etti. O günden sonra da motor sporlarında ilerleme kaydettim. Sporu yapabilmek için maddi güç oldukça önemli. Ben dört yıldır bu aşamaya eşimin desteğiyle geldim." dedi.

Motosiklet sporuna başladığı ilk zamanlarda denge kurmakta güçlük çektiğini anlatan Kabaş, bu sıkıntıyı zamanla öz güveni sayesinde yendiğini ifade etti.

 "Maddi ve manevi desteğe ihtiyacım var"

Uğraş verdiği sporu çok sevdiğini, her yarışta ayrı bir heyecan yaşadığını vurgulayan Kabaş, motosiklet sporunun kadınlar için de oldukça uygun bir branş olduğunu bildirdi.

Emek, zaman ve öz güven isteyen bir sporla uğraştığına değinen Kabaş, şöyle devam etti:

"Biz her yıl hayatımıza ekstra bir tecrübe katmaktan çok keyif alıyoruz, gelişmeyi seviyoruz. Romanya'daki Trans Carpatic Rallisi'ne giden ilk Türk kadın olmayı başarmak istiyorum. Bu yüzden hem maddi hem de manevi desteğe ihtiyacım var. Elimizden geldiğince bu sporu yapmaya devam edeceğiz. Umarım bu yolda bize destek olacak insanlarla karşılaşırız. Türkiye adına da güzel başarılar elde ederiz diye düşünüyorum. Hem eczanedeki işimi, hem ev işlerimi yapıyorum. Antrenmanlarımı da aksatmıyorum. Belirli bir kas gücüne sahip olmak için bu antrenmanlar çok önemli."

Kabaş, geçen yıl yapılan ve bir hafta süren 3 bin kilometrelik Transanatolia Rallisi'nde zorlandığını, kaybolduğunu, düştüğünü, sakatlandığını hatta motosikletinin de arızalandığını ancak yılmadan parkuru başarıyla bitirdiğini kaydetti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA