Eczacılardan Bakanlığa 'acil' çağrı
Doğu'daki terörden kaynaklı eczane nakilleri için Türk Eczacıları Birliği Bakanlığa 'acil' talep iletti
Eczacılardan Bakanlığa 'acil' çağrı
27 Ekim 2015 22:36 -

Türk Eczacıları Birliği yazısında 'Bazı doğu illerinde meydana gelen çatışmalı ortamlarda bölgede ve illerde bulunan eczacıların eczanelerini açmalarının zor olması sebebiyle Birliğimiz tarafından Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'na bir yazı gönderilmiştir' derken, yazıda şunlara yer verildi:12 Nisan 2014 tarihli Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik, 3. Bölüm, eczane açılması nakli ve devre ilişkin usul madde 8-7 bendi; ‘’Doğal afet ve mücbir sebeplerle nüfus azalması halinde o yerleşim yerinde bulunan eczanelerin naklinde nüfusa göre eczane açılması kriteri uygulanmaz. Bu halin tespit ve ilanı Bakanlıkça yapılır. ‘’ maddesine göre il ve ilçelerde yaşanan olayların, doğal afet ve mücbir sebepler ile değerlendirilmelerini ve eczacıların bir kez dahi olsa bu maddeden faydalanarak ECZANE NAKLİNDE, DEVRİNDE kolaylık sağlanmasını ayrıca yılda 2 kez Bakanlık tarafından açılan sistemin ACİL koduyla devreye girmesini, durumun selahiyeti açısından değerlendirilmesi talep edilmiştir.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) ecz (ecz)
29.10.2015 18:11:04
Eskiden umutluydum ama hekimlerin bazılarının bile bu seviyede olduklarını gördüğümde halk ne yapsın demeye başladım. Öne okuyalım anlayalım
People
0
2) erkan (ecz)
28.10.2015 23:54:50
Ahmet bos konusma.Asıl sen Sen kimsin ya eczacilara curet bildirebilmesine dair yorum atabiliyosun. Anlamadigin seyler hakkinda da yorum yapma kaldı ki talep yonetmelikte zaten var olan biseyin kullanilma hakki. Bilip bilmeden konusma!
People
0
3) dr tolga (uzman hekım)
28.10.2015 12:29:47
ne anladın bılmıyorum ama yazdıgınla uzaktan yakından ılgısı yok haberın
People
0
4) ahmet (dr)
28.10.2015 11:35:02
Doktorlar doğuya gitsin, eczacılar gitmesin. Eczacıların böyle bir istekte bulunmaya cüret etmesi bile tam bir rezalet.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)