Bolu'da menopoz okulu açıldı
Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesinde "Menopoz Okulu" açıldı.
26 Ekim 2016 -

Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, kamuya bağlı sağlık kuruluşunda yaşanan gelişme hakkında bilgiler aktardı.

İlde kamuya bağlı sağlık kuruluşlarının marka ve model olması yönündeki çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydeden Tahaoğlu, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Bu hedefteki çalışmalarına bir yenisini daha ekledik. Kadınlar arasında korkulan, kabus olarak nitelendirilen bir durumun aslında korkulmayacak fizyolojik bir süreç olduğunu anlatmak ve toplumun bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla 'Menopoz Okulunu' hizmete açtık. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesinde hizmete açtığımız. Menopoz Okulu sayesinde her kadının karşılaşacağı fizyolojik ve doğal bir dönem olan menopoz döneminde kadınların kendilerini sağlıklı ve mutlu hissetmelerini amaçlıyoruz."

Tahaoğlu, açıklamalarının devamında, kadınlarda 40-48 yaş dilimi menopoz öncesi, 48-53 yaş dilimi menopoz dönemi ve 53 yaş sonrası da menopoz sonrası dönem olarak değerlendirildiğini belirterek, Menopoz Okulu'nda kadınlara verilecek eğitimin ayrıntıları hakkında da bilgiler verdi.

Tahaoğlu, okula gelen kadınların, menopoz, menopoz döneminde karşılaşılan sorunlar ve fizyolojik değişiklikler, menopoz döneminde yapılması gereken testler ve hormon tedavileri, menopoz dönemindeki tedavi yöntemleri, menopoz döneminde görülen kemik erimesi ile baş etme yöntemleri ve menopozda nasıl beslenilmesi gerektiği konularında bilgi sahibi olacağını kaydetti.

Kasım ayında eğitime başlayacak okulda, katılımcı kadınların 10'ar kişilik sınıflarda eğitim alacağını belirten Tahaoğlu, eğitimlerin doktor, ebe ve hemşirelerden oluşan sağlık görevlileri tarafından verileceğini bildirdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA