Sağlık Bilimleri Üniversitesi 'En İnovaktif Üniversite' ödülüne layık görüldü
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ), eczacılık fakülteleri öğrencilerine yönelik inovatif uygulama ve örnekleri çoğaltabilmek amacıyla düzenlenen yarışmada, "En İnovatif Üniversite" ödülüne layık görüldü.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi 'En İnovaktif Üniversite' ödülüne layık görüldü
15 Mayıs 2019 - AA

SBÜ'den yapılan açıklamaya göre, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği'nin (PGED) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Farmafikir Yarışması Ödül Töreni, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. 

İnovatif uygulama ve örnekleri çoğaltabilmek amacıyla eczacılık fakülteleri öğrencilerine yönelik düzenlenen, "Geleceğin Eczacılığı ile İlgili İnovatif Uygulamalar" konulu yarışmaya, Türkiye ve KKTC'den 37 proje başvurusu yapıldı.

Yarışmaya Sağlık Bilimleri Üniversitesi adına katılan Eczacılık Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Ali Mirzaei'nin "PharmaBlock", "Pharmold" ve "Zürapha" adlı 3 farklı yenilikçi projesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, "En İnovatif Üniversite" ödülüne layık görüldü.

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Başkanı Eczacı Armağan Ener, ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Geleceğin Eczacıları ile İlgili İnovatif Uygulamalar" konulu yarışmanın dördüncüsünü, uluslararası boyutta planladıklarını belirterek, katılımcılar arasında yabancı öğrencilerin de bulunduğuna dikkati çekti.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Büyükkayhan da "Almış olduğumuz bu ödül, bugüne kadar gösterdiğimiz çabaların ne kadar değerli olduğunun işareti olurken bize çok daha fazlasını yapma motivasyonu sağlayacaktır." İfadelerini kullandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA
27/09-28/09 1. Marmara Radyasyon Onkolojisi Günleri RADYOLOJİ İSTA