Yeni bir kanser geni bulundu
Kadirli Devlet Hastanesi Başhekimi Refik Berber, hastane olarak tam otomasyona geçtiklerini söyledi
08 Şubat 2005 -
Kadirli Devlet Hastanesi Başhekimi Refik Berber, hastane olarak tam otomasyona geçtiklerini söyledi.

Servis önlerinde yığılmaları önlemek için her poliklinik önüne bilgisayar yerleştirdiklerini ifade eden Başhekim Berber, “Hastalarımız servis servis dolaşmadan sadece ilgili bölümde işlemlerini yaptırabilecekler.” dedi. Berber, diyaliz cihazlarının devreye girmesiyle diyaliz makinasına bağlanan hastaların çevre il ve ilçelere sevkinin ortadan kalktığını söyledi. Uzman doktor açığının giderilmesiyle hastanedeki sıkıntıların giderileceğini ifade eden Başhekim Berber, “Dahiliye servisimizde tek doktor var. Günde ortalama 150 hastaya bakılıyor. Dahiliye, çocuk, nöroloji ve anestezi branşlarında uzman doktor açığımız var. Ayrıca tomoğrafi nedeniyle hastalarımızı Osmaniye’ye sevk ediyoruz. Acil durumlarda hayati önem arz ediyor. Genellikle bir şey çıkmıyor. Fakat bu konuda riske girmek istemiyoruz. Tomografi cihazının hastanemize kazandırılmasıyla vilayete git–gel olmayacak.” şeklinde konuştu.

Gece nöbetlerin acile gelen hastaların fotokopi çektirmek için çarşı merkezine gittiğini belirten Berber, “Hasta yakınlarının gecenin geç saatlerinde fotokopi telaşına düştüklerini tesbit ettik. 24 saat hizmet olması amacıyla acil servisin yanına mühür odası ve fotokopi makinası koyuyoruz. İki ay öncesine kadar diş dolgusu yapılamıyordu şimdi dolgu ve temizleme hizmeti de veriyoruz.” dedi. Hastane çevresinde düzenleme yaparak park sorununu ortadan kaldıracaklarını belirten Başhekim Berber, hastane bahçesindeki araç trafiğinin de rahatlayacağını söyledi.Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) halil CEVİK (GARSON)
16.09.2017 21:33:32
sayın münüfe hocaya nasıl ulaşabilirim cok acilihtiyacım var yardımcı olabilecek varsa lütfen bana 05395515118 nolu numarayı aramalarını rica eederim
People
17
2) Murat çifçi (Güvenlik)
20.11.2016 03:00:53
Eşim esra çifçi,yaklaşık dört yıl önce,miyesteni gravus hastalığına yakalandı,bir nevi tedavisi olmayan rahatsızlık.Münife hocamızla tanıştıktan sonra,eşimle okadar ilgilendiki.bir anne gibi.davrandı,hocamızın,eşime rahatsızlığını,en az konuma indirmesi.elinden gelen tüm imkanları kulanması.hocamızın yanı gittigimizde ailemiz gibi.annemiz gibi,davranıyor.eşimin bu rahatsızlıgı kısa bir süre içerisinde atlatmasında hocamıza borculuyuz.Herzaman duacıyız.okadar rahatızki hocamızı gördümüzde esim tedavisi bitmiş gibi hissediyor,aradan bes yıl gectikten sonra esimin hastalıgı olmasına ragmen,bizleri çocuk sahibi yaptırdı.normalde hiç bir hoca buna izin vermez,ama münife hocamız eşime,dokuz ay boyunca ne tedavi varsa hepsini yaptırıp.saglıklı bir sekilde.esim dogum yaptı ve gayette mutluyuz hocamızdan çok cok teşekür ederiz.yine söylüyorum.artık bizim hocadan daha çok annemizdir.Ben sahsım adıma böyle güzel saygı sevgi.işini seven.hastalarıyla ilgilenen ve bukadar kariyer bilgi sahibi olan.istanbul capa gibi hastenerde calışmıs birisinin bırakıp gaziantepe geliyorsa ben tesekkür eder ve gaziantep arastırma hastanesinde.başhekim olmasını isterim.sizlere herzaman duacıyız.işaallah idailinizde ne varsa o size nasip olur hocam.iyiki varsınız.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA