Başbakan: Daha önce olmayan kuyruklar birden nasıl oldu?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, SSK ve Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde attıkları adımların bir zihniyet değişiminin ifadesi olduğunu belirterek, ''Şimdi bir soruyu kendi kendime soruyorum; Aynı hastaneler, aynı halkım ve vatandaşım... Bu hastanelerde daha önce bu şekilde yığılma yokken bir anda bu yığılmalar neden oldu?'' diye konuştu
27 Şubat 2005 -
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, SSK ve Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde attıkları adımların bir zihniyet değişiminin ifadesi olduğunu belirterek, ''Şimdi bir soruyu kendi kendime soruyorum; Aynı hastaneler, aynı halkım ve vatandaşım... Bu hastanelerde daha önce bu şekilde yığılma yokken bir anda bu yığılmalar neden oldu?'' diye konuştu.

26 Şubat 1954 doğumlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün 51 yaşına bastı. Başbakan, yeni yaşına evinde eşi ve yakınları ile birlikte girdi. Doğum günü dolayısıyla gazetecileri Üsküdar Emniyet Mahallesi'ndeki konutunda kabul eden Erdoğan, hastanelerin devri konusunun 2-3 aylık bir hazırlığın ürünü olmadığını, 1.5 yıldır bu konuda çalışıldığını söyledi. Bunlara dayanarak adım attıklarını ve attıkları adımın çok doğru olduğuna inandıklarını ifade eden Erdoğan, sorunun zaman içinde giderileceğini kaydetti. ''Çünkü şu anda arz fazladır, talep de eksilecektir'' diyen Erdoğan, bu konunun el ele, dayanışmayla aşılacağını söyledi.

SSK'lılara hastane müjdesi

Öte yandan, SSK'lı hastaların hastanelerdeki işini kolaylaştıracak 'Sağlık Bakanlığı-Sosyal Sigortalar Kurumu Sağlık Hizmetleri Protokolü Genelgesi', Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü İmzası ile illere gönderildi. Acil tedavisi gereken SSK'lı hastalar direkt hastaneye başvurabilecek. Aktif sigortalının acil müdahalesi yapıldıktan sonra getirilecek vizite kağıdı ile işlem sonradan tamamlanacak.

Akşam

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA