Sahte reçete ve raporla Bağ-Kur’u dolandırdılar
Adana’da, emniyetin Bağ-Kur müfettişleri ile birlikte yürüttüğü operasyonda, hiç hasta olmayan kişiler adına sahte rapor ve reçete düzenleyerek Bağ-Kur’u dolandırdıkları iddia edilen 19 kişi gözaltına alındı
30 Ocak 2005 -
Adana’da, emniyetin Bağ-Kur müfettişleri ile birlikte yürüttüğü operasyonda, hiç hasta olmayan kişiler adına sahte rapor ve reçete düzenleyerek Bağ-Kur’u dolandırdıkları iddia edilen 19 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, piyasada zor bulunan ilaçları sahte rapor ve reçetelerle temin ettikleri iddia edilen, 6 eczane ile Adana Numune Hastanesi’ne operasyon düzenledi. 5’i Numune Hastanesi’nde görevli, toplam 19 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 50’ye yakın sağlık karnesi, 152 reçete ve 19 sahte sağlık kurulu raporuna el konuldu. Yapılan incelemelerde, 6 ayda sadece 3 karneden toplam 50 milyar lira haksız kazanç sağlandığı ortaya çıktı.

İmamoğlu’nda Göksel Yiğit ile Ümmühan Özkan’ın bir yıldan beri hiç sağlık kontrolünden geçmedikleri halde, adlarına 6 ay önce Adana Numune Hastanesi’nden sağlık kurulu raporu düzenlendiği ve ‘sürekli ilaç kullanabilir’ raporu verildiği belirlendi. Numune Hastanesi kayıtlarını inceleyen mali polis, raporların bilgisayarlarda kayıtları olduğu halde, kurul kayıt defterlerinde yer almadığını tespit etti. Raporların hastane personeli tarafından hazırlandığı ve sahte olduğunun ortaya çıkmasınının ardından düzenlenen operasyonlar sonucu 19 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) nur özduran yıldırım (çalışmıyorum)
27.02.2014 21:52:50
Gökhan bey ,ya da Gökhan abi diyeyim bana gerçekten çok emeği geçmiş,lupus hastalığımın ilerlememesini sağlamış,beni iyileştirip sağlıma yeniden kavuşturan,son derece babacan şevkatli çok iyi bir insan ve çok iyi bir dokturdur.Ben Gökhan beyle 2002 yılından beri hastılığım sebebiyle tanışıyorum.Şu anda evlenip Antalya'da oturduğum için kendisiyle yaklaşık 2 yıldır görüşmedik.Ama keşke bir Gökhan bey daha olabilseydi dünyada ve o da Antalya'da olsaydı diyorum.Ve kendisine başarılarının devamını diliyorum.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA