Ali Emir bebeğin ölümünde çalışma izni olmayan, parayla nöbet tutan yabancı uyruklu doktor çıktı
Ali Emir bebeğin ölümüyle ilgili Sağlık Bakanlığı harekete geçti. O gece hastanede nöbetçi görünen icapçı iki doktorun, yerlerine paralı “Samime” adlı yabancı uyruklu doktoru görevlendirdiği ortaya çıktı...
Ali Emir bebeğin ölümünde çalışma izni olmayan, parayla nöbet tutan yabancı uyruklu doktor çıktı
16 Ağustos 2019 -

İki yıl önce evlenen Sema-Emir Şahin çiftinin 8 aylık bebeği Ali Emir'in ölümünün yankıları sürüyor. Önceki gün, "Bebeğim öldü, kim hesabını verecek" başlığının ardından aile, hem CİMER'e hem de Alo 184 İhbar Hattı'na ihmalleri bildirip sorumlularla ilgili soruşturma yapılmasını istedi.

İstanbul'da ünlü bir özel hastane zincirinin Halkalı'daki merkezinde 8 aylık Ali Emir bebeğin ölümüyle sonuçlanan ihmalde yeni gelişmeler yaşandı. O gece hastanede nöbetçi görünen icapçı iki doktorun, yerlerine paralı "Samime" adında yabancı uyruklu bir doktoru görevlendirdikleri belirlendi.

SAVCIYI 45 DAKİKA BEKLETTİLER

Sabah Gazetesi'nden Erhan Öztürk'ün haberine göre; Çocuklarının ölümü üzerine hastaneye önceki gün sabah saatlerinde gelen nöbetçi savcının, raporları ve verilen ilaçların yanı sıra yapılan tedaviyle ilgili bilgi istemesi üzerine ihmaller ortaya çıktı.

Halkalı'da bulunan özel hastaneye gelen savcıyı yaklaşık 45 dakika bekleten görevliler, doktorların hastaneye gelmesini bekledi. Savcılık, çalışma izni olmayan, parayla nöbet tutan yabancı uyruklu doktor ve görevli hemşireleri ifadeye çağırdı. Öte yandan Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü olayla ilgili harekete geçti. Şahin ailesi, şimdi sorumlularla ilgili suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Baba Emir Şahin, "O akşam görevli kim varsa isimlerini yazılı verin dedik. Onu da vermediler. Yapılan işlemlerin hiçbiri doğru düzgün sisteme de girilmemiş. Muhatap bulamadık. İşletme müdürü, 'Gerekli açıklama yapılacak' diyerek bizi oyaladı. Oğlumun ölümüne sebep olanlardan adalet önünde hesabını her türlü soracağım" dedi. 

 

AŞIRI İLAÇ YÜKLEMESİ BÖBREKLERİ ZORLAMIŞ

İsminin açıklanmasını istemeyen bir çocuk doktoru, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Küçük yaşta çocuklara bu kadar ilaç yüklemesi farklı komplikasyonlara neden olur. Yapılan işlemlerin doktorun kontrolünde olması en doğrusu. Kesin sonuç otopside çıkar. Ancak çocuğun yaşının küçük olması, aşırı ilaç yüklemesinden dolayı böbreklerin ciddi riskle karşılaşması önemli bir ihtimal" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Dr.farhad (Aile hekimi)
18.08.2019 10:25:27
Ben kendim yabancı hekimim. Bu gözler ne doktorlar gördü ,kasesini kullandiran mi! Şablon reçete oluşturup üst solunum yoluna probiyotik yazan mi,hiç etken maddesi bilmediği sadece firmaların tanıtım yla ilaç yazan, hemogram bile yorumlamayan,kendini mumesil toplantısı esiri eden,muayne etmeden ayağa kalkmadan hasta muayne eden,sonra burda gelip klaviye den doktorluk taslayanlar. Bu işin yabancı doktor ile alakasi yok,bu işin tecrübeli tecrübesiz alakasi var,ırkçılık ve kafa tascilik biz hekimlerde olmaması gereken bir düşünce olması lazım.
People
1
2) Hasan Tunca (hekim)
18.08.2019 09:41:36
Sırada bekleyen 6 bin yunanlı doktordan bir haber var mı? gümrüğe mi takıldılar acaba.
People
1
3) m. murat (dr)
16.08.2019 20:45:03
O ünlü hastane zincirinin adını vermedikten sonra okurların ne işine yarayacak bu haber? Adı yazılsın ki, ona göre ekstra temkinli olalım o hastaneye karşı.
People
0
4) enes sütçü (aile hekimi uzmanı)
16.08.2019 19:22:27
Bırakın özeli, İstanbul'da Türkçe bilmeyenler aile hekimi olarak atanıyor. Dil yeterliliği de tıp bilim yeterliliği de soran eden yok. Allah'a emanet gidiyoruz.
People
0
5) Mesut Demirci (Aile hekimi)
16.08.2019 15:50:56
İstanbul'a atananan aile hekimleri bile dil (Türkçe) bilmiyor; denklikleri yok, kim gelsiyse artık... Ağyalanı yok halimizin.
People
0
6) Ege Men (insan)
16.08.2019 15:35:28
Ortada sahte bir doktor ve sahte çalışanlar ile bir bebek kurban var.Bazı medya organlarında P. ve C. İsimli ilaçların kullanıldığı söylenmiş.ilaçların isimleri neden saklanmış acaba?Yan etkisi olan bir ilaç mı,çocuklara verilmemesi gereken bir ilaç mı ?
People
96
7) müslüm subaşı (hekim)
16.08.2019 14:47:51
Günaydın sağlık bakanlığı,
başkasını yerine nöbet tutanlar, Türkçe bile bilmeyen zavallı Türkiye'mizi doldurmuşları sizin de gördüğünüze inanmam; şaka yapıyorsunuz bence...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA