Başhekim Yekeler : Sağlık personeli hastalara karşı duyarlı davranmalı
Elazığ Sağlık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen hasta hakları hizmet içi eğitim toplantısında hasta hakları konuşuldu
14 Şubat 2005 -
Toplantıda konuşan Elazığ Devlet Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hayrettin Yekeler, sağlık kurumlarında çalışan personelin, hastalarına karşı görevlerini yerine getirmesi konusunda duyarlı olmasını istedi. Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Akgün Otel’de düzenlenen Hasta Hakları Hizmet İçi Eğitim Toplantısı’nda, sağlık hizmetlerinin herkes için eşit, ulaşılabilir ve sürekli olmasının hasta haklarının temelini oluşturduğu belirtildi.

Toplantıda konuşan Başhekim Yekeler, “Sağlık sisteminde, masanın arkasında oturup vatandaşı ayakta tutan, vatandaşa tepeden bakan, hastaların istek ve taleplerini angarya olarak gören, odaya giren hastanın yüzüne bile bakmayan, istek ve önerileri dinlemekten uzak, bilgi vermeyen ve hastayla iletişimi gereksiz gören bir yaklaşım bulunmamaktadır. Sağlık kurumlarında çalışan personelin, o kurumun varlık nedeninin hasta olduğunu gözden uzak tutmaması gerekir. Ancak her hak sorumluluğu da birlikte getirir. Haklar her koşulda haklı olmak anlamına gelmez.” dedi.

Başhekim Prof. Dr. Yekeler, hasta güvenliği ve hasta haklarının uygulamasının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi için tüm sağlık çalışanlarıyla hastaların ekip olarak hareket etmesi gerektiğini vurgulayarak, tarafların birbirlerinin, ortak paydası ve beraber hareket eden insanlar şeklinde görmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA