Akdağ 'dan 'kuyrukları azaltın' genelgesi
SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri ile kuyruklardaki yoğun artışa Sağlık Bakanlığı genelge ile çözüm arıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastane yöneticilerine, "bürokrasi ve kuyrukları azaltın, hastalara güleryüzlü ve şefkatli yaklaşın" talimatı verdi
22 Şubat 2005 -
SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri ile kuyruklardaki yoğun artışa Sağlık Bakanlığı genelge ile çözüm arıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastane yöneticilerine, "bürokrasi ve kuyrukları azaltın, hastalara güleryüzlü ve şefkatli yaklaşın" talimatı verdi.

Hastanelere başvuran hasta ve yakınlarına gerekli özen, şefkat ve güler yüzün gösterilmesini isteyen Akdağ, "Hasta veya hasta yakını olmanın kendine özgü psikolojisi içindeki vatandaşımıza, rahatlatıcı ve anlayışlı şekilde davranılmalı, muhtemel şikayet ve aksaklıklar yönetimlerce özenle değerlendirilerek iyi niyetle ve süratle giderilmelidir" dedi.

GEREKSİZ BÜROKRASİ KALDIRILSIN

Sabah saatlerindeki yoğun başvuralar gözönünde bulundurularak hasta kayıt ve kabul noktaları ile tetkik amaçlı kan alma bölümlerinin bu saatlerde ilave personelle desteklenmesi talimatını veren Akdağ, "Vatandaşlarımızın evrak işlemleri mümkün olduğunca tek bankodan yapılmalı, gerekliyse evrak, fotokopi ve hasta katılım payı ile ilgili işlemler de bu bankodan tamamlanmalıdır" dedi.

Hastanelerdeki poliklinik oda sayısının da artırılması isteyen Akdağ, "Böylece ayaktan hizmet verilen alanlardaki yığılma, kuyruklar ve uzun bekleme sürelerinin önüne geçilmesi sağlanmalıdır. Sevk ve rapor işlemleri için gereksiz bürokrasi oluşturulmamalı ve gereksiz beklemelere meydan verilmemelidir" dedi. Akdağ, yatan hastalar için dışardan temin edilen edilen malzemeler konusunda aksamalara mahal verilmemesini istedi.

Hürriyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA