Sağlık ocakları mini hastane gibi hizmet vermeye başlayacak
Kahramanmaraş’ta kiralık binasında hizmet veren Arslanbey Sağlık Ocağı’nın kendi binasına kavuşması için 900 metrekare alan üzerine sağlık ocağı temeli atıldı
28 Şubat 2005 16:23 -
Kahramanmaraş’ta kiralık binasında hizmet veren Arslanbey Sağlık Ocağı’nın kendi binasına kavuşması için 900 metrekare alan üzerine sağlık ocağı temeli atıldı.

Törene Vali İlhan Atış, AK Parti Milletvekili Hanifi Mahçiçek, daire amirleri, sağlık çalışanları, siyasi parti temsilcileri ile Aslanbey Mahallesi sakinleri katıldı.

Törende konuşan Vali İlhan Atış, mahalle sakinlerinin yapılan Sağlık Ocağı’ndan hasta olmadan istifade etmeleri gerektiğini belirterek, “Aslanbey Mahallesi sakinleri bu sağlık ocağından hasta olmadan istifade etmeniz gerekiyor. Hasta olduktan sonra tedavi için hastaneye gitmektense, hasta olmamaya çalışmak daha iyi olur inancındayım. Bu tesis hepiniz için hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dt. Sıtkı Güvenç de, Kahramanmaraş’ta bulunan sağlık ocaklarını birer ‘Mini Hastane’ haline getirmek için çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, temeli atılan sağlık ocağının 832 metrekare alan üzerine 3 katlı ve 271 metrekare de kapalı alana sahip olacağını kaydetti.

Aslanbey Sağlık Ocağı’nın 6 ayda tamamlanacağını ifade eden Güvenç, sağlık ocağının Aslanbey, Dulkadiroğlu, Şeyhşamil, Ballıca ve Bağlarbaşı mahalleleri ile birlikte yaklaşık 29 bin kişiye hizmet verebileceğini vurguladı. Sağlık hizmetlerinin niteliğini artırmak amacıyla teşhis, tanı ve tedavi için gerekli laboratuar ve radyolojik parametrelerin her sağlık ocağına yaygınlaştırılması çalışmalarının aralıksız devam ettiğine de dikkat çeken Dt.Güvenç, “Bugüne kadar il ve ilçe merkezlerinde her sağlık ocağının donanımlarını tamamlayarak buraları ‘Mini Hastane’ olacak şekilde hazırlamaktayız. İlerleyen günlerde ise Şirikciler Sağlık Ocağı, Şirikciler Açsap Merkezi, Kültür Sitesi Sağlık İstasyonu ve Eğitim Sağlık Ocağımızı hizmete açmayı planlamaktayız.” dedi.

Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)