Sağlık sektöründe rakabet
Sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler ve devletin tüm hastalara, özel sağlık kuruluşlarına gitme hakkını tanımasıyla birlikte, kamu ve özel sektörleri arasında hizmet rekabeti başladı
07 Şubat 2005 11:48 -
Sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler ve devletin tüm hastalara, özel sağlık kuruluşlarına gitme hakkını tanımasıyla birlikte, kamu ve özel sektörleri arasında hizmet rekabeti başladı.


Batman Sağlık İl Müdürü Dr. Hasan Demir, Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla, devlete ait tüm sağlık birimlerini, özel kuruluşlarla rekabet edecek seviyeye getirdiklerini ifade ederek, "Biz de atılım yaparak, 17 ayrı dalda tahlilleri, en garantili ve en çabuk şekilde vermeye çalışıyoruz. Tüm resmi kuruluş çalışanlarına, SSK'lı, BAĞ-KUR'lu ve Yeşil Kart'lı vatandaşlarımıza bu hizmeti veriyoruz. Hiçbir işlemden ücret almadığımız gibi, son sistem cihazlarımızla ve sıfır hatayla tahlilleri yapıyoruz" dedi.
Hastanelerdeki laboratuvar kuyruklarına son verdiklerini, Batman'da benzeri bulunmayan cihazlarla Halk Sağlığı Laboratuvarı'nda gerekli tahlillerin yapıldığını hatırlatan Doktor Hasan Demir, rekabet ortamına devletin de girdiğini söyledi. Dr. Demir, Sağlık Ocakları, Ana Çocuk Sağlığı Merkezi, Verem Savaş Dispanseri ile tüm sağlık merkezlerinden alınan kan örnekleri için istenen tahlillerin, taşımalı sistemle yapıldığını belirtti.

Mynet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer