SSK Bölge Hastanesi'nde hasta sayısı ikiye katlandı
Gaziantep SSK Bölge Hastanesi’nde iki kat artan hasta nedeniyle yatak sayısı yetersiz kaldı
03 Şubat 2005 -
SSK Hastanesi Başhekimi Dr. Kureyş Bozkurt, hastanenin fiziki yetersizliğinin yanında, yatak sayısının azlığından dolayı sıkıntı yaşandığını söyledi.

Özellikle çocuk servisinde büyük yoğunluk yaşandığını dikkat çeken Bozkurt, 2004 yılı başında hastanede bine yakın hasta bulunurken, bu sayının 2005 yılı itibariyle 2 bine çıktığına işaret etti. Bozkurt, “Günlük 4 bin hastanın girip çıktığı hastanemizde hasta yanında gelen kişilerle bu sayı yaklaşık 10 bini bulmaktadır. Kış aylarının da vermiş olduğu rahatsızlıktan hasta sayısında belirli bir artış gözleniyor” dedi.

Poliklinik, vezne ve bilgisayar sayısını artırmalarına rağmen hastanenin fiziki yetersizliğinden dolayı sıkıntı yaşandığını kaydeden Bozkurt, şu anda 32 poliklinik ile hizmet verdiklerini kaydetti. Bozkurt, “SSK ve Devlet Hastaneleri sorunları çok olan yerlerdir, çünkü müşterileri hastalardır. Bu hastanelere genelde gribal enfeksiyon hastaları geliyor.” diye konuştu.

Başhekim Kureyş Bozkurt, öte yandan hastanede yardımcı sağlık personeli ile belli branşlarda hekim eksikliği olduğunu ve personel açığını temizlik şirketlerindeki personel ile kapatmaya çalıştıklarını kaydederek, hemşire açığını kapatamadıklarını bildirdi.

SSK’ların Sağlık Bakanlığı’na devrini de değerlendiren Bozkurt, bu yasayı cumhurbaşkanının onayladığını ve en geç 3 ay içerisinde Devlet Hastenesi bünyesine gireceğini vurguladı. Bozkurt, hastanenin mülkiyetinin ise 10 yıla kadar devredilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA