Başhekim Erdoğdu iddiaları yalanladı
“Devlet hastanesi doktorları, hastaları çalıştıkları özel hastanelere çağırıyor” başlıklı haberle ilgili olarak bir açıklama yapan Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, habere konu olan iddiaları yalanladı
27 Ocak 2005 -
“Devlet hastanesi doktorları, hastaları çalıştıkları özel hastanelere çağırıyor” başlıklı haberle ilgili olarak bir açıklama yapan Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, habere konu olan iddiaları yalanladı.

Hastaları özel hastanelere yönlendirmediklerini belirten Erdoğdu sadece bazı hizmetlerin özel hastanelerde daha ucuz alındığını ifade ettiğini, bunun da yanlış anlaşıldığını kaydetti. Erdoğdu, “Bana 'Doktorların ücretli hastaları özel hastanelere yönlendirildikleri doğru mu?' şeklinde soru soruldu. Ben de 'Böyle bir yönlendirme mevcut değildir, ancak özel hastanelerde bazı alanlarda daha ucuz fiyata ameliyat ve tedavi yapıldığını biliyorum, bu konuda da bana herhangi bir şikayet gelmedi.' dedim. Kendi hastanemle ilgili olarak 'hastaların yerinde olsam, imkanım olsa, ben de bu hastaneye gelmem' şeklinde bir beyanım olmamıştır. Haberde adı geçen Dr. Bahri Sevencan hakkında şikayet dilekçesi olmuştur, ancak henüz ceza almamıştır. Hastanemde görevli diğer doktorlar hakkında hastaları özel muayenehane veya özel hastanelere yönlendirdikleri hususunda herhangi bir şikayet bugüne kadar olmamıştır. Özel muayenehanemin hastaneye yaklaşık 200 metre mesafede olduğu doğrudur. Ancak burada kanuna aykırı herhangi bir durum yoktur. Kamudaki görevimin yanı sıra kanunların bana verdiği hakkımı kullanarak serbest hekimlik de yapmaktayım. Önemli olan bu konuda herhangi bir suiistimalimin olmamasıdır. Devlet hastanesinden kendi muayenehaneme hasta yönlendirmem söz konusu değildir.” dedi. Dr. Bahri Sevencan ise 16 yıldır hekimlik yaptığını ve şimdiye kadar siciline işlenmiş bir cezasının olmadığını söyledi. Her gün onlarca hastayı muayene ettiğini söyleyen Sevencan, “Bu yoğunlukta her hastanın memnun olması mümkün değil. Şikayetçi olanlar olur mutlaka. Ancak 16 yıldır şerefimle görevimi yapıyorum. Herhangi bir suiistimal söz konusu değil.” şeklinde konuştu.

Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA