SSK’lı başhekimler görevlerinde kalacak
Hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devrinden sorumlu Ege Bölgesi Koordinatörü Dr. Salih Zeki Güçlü, Sağlık Bakanlığı’na devredilen SSK hastanelerinde başhekim ve çalışanların durumundaki belirsizlikten dolayı ortaya çıkan kaygıların yersiz olduğunu söyledi
27 Şubat 2005 -
Özel sektör gibi çalışacak olan SSK hastanelerinin başhekim ve diğer personelinde değişikliğe gidilmiyor.

Hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devrinden sorumlu Ege Bölgesi Koordinatörü Dr. Salih Zeki Güçlü, Sağlık Bakanlığı’na devredilen SSK hastanelerinde başhekim ve çalışanların durumundaki belirsizlikten dolayı ortaya çıkan kaygıların yersiz olduğunu söyledi. Dr. Güçlü, kanunun gayet açık olduğunu ve bütün personelin yerinde kalacağını belirterek, “SSK hastanesi çalışanları, eskiden maaşını sabit bir döner sermayeden alıyordu. Kendi döner sermayeleri bunun üzerine çıkıncaya kadar almaya devam edecekler. Bundan sonra bence tam serbest pazar ekonomisi gibi çalışılacak.” dedi.

Ne kadar çok çalışılırsa, ne kadar çok hastaya bakılırsa, yapılanlar ne kadar çok belgelendirilirse bütçenin de o kadar iyi olacağını anlatan Güçlü, SSK hastanelerinin bugüne kadar belli bir yerden gelen parayı istedikleri gibi harcadıklarını ifade etti. Hastanelerin bundan sonra tüm işlemleri kendilerinin yapacağına dikkat çeken Güçlü şunları söyledi: “Şu anda bütün işlemleri kendileri yapacak. Devlet hastaneleri gibi mal alırken ucuza almaya, sadece gerekli şeyleri almaya, alırken azamî tasarrufa dikkat etmeye, bütün yapılanları belgelemeye, sosyal güvenlik kuruluşlarındaki paralarının zamanında tahsili için çaba sarf etmeye, faturaları zamanında basmaya özen gösterecekler. Hiç kayıt sistemi olmayan bir yerde kayıt sistemine geçmenin verdiği sıkıntı bu; ama her şey yasalarda gayet açık. Burada kişileri bir yerden bir yere gönderip mağdur etmek hiçbir şekilde söz konusu değil. Saat 04.00’te poliklinikte insan bulmanız mümkün. Gece saat 08.00’lerde ameliyat yapan arkadaşlarımız var. Hastaların işleri daha rahat görülüyor.”

Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA