Yardımcı doçentler dernek kurdu
Türkiye’deki üniversitelerde görev yapan yardımcı doçentlerin de bir derneği oldu.Öncülüğünü Kocaeli Üniversitesi’ndeki (KOÜ) yardımcı doçentlerin yaptığı Tüm Yardımcı Doçentler Dayanışma Derneği (TÜMYAD), ilk tanıtım toplantısını perşembe günü yapacak
02 Şubat 2005 -
Türkiye’deki üniversitelerde görev yapan yardımcı doçentlerin de bir derneği oldu.

Öncülüğünü Kocaeli Üniversitesi’ndeki (KOÜ) yardımcı doçentlerin yaptığı Tüm Yardımcı Doçentler Dayanışma Derneği (TÜMYAD), ilk tanıtım toplantısını perşembe günü yapacak. Kocaeli merkezli olacak olan derneğin ülke genelindeki yardımcı doçentleri kapsayacağı belirtildi. Derneğin başkanlığını KOÜ Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hıdır Akpınar yaparken, yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Mücella Canbay, İbrahim Sertçelik, Nevcihan Duru, Adalet Zeren, İsmet Şahin ve Timur Caner. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmet Şahin derneğin içeriğine ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Derneğimiz, Kocaeli Üniversitesi’nde bir grup öğretim üyesi önderliğinde kurulmuştur. Bir sivil toplum örgütü olarak kurulan derneğin temel amacı; adından da anlaşılacağı gibi yardımcı doçent kadrolarında bulunan öğretim üyelerinin uzun yıllardır akademik kimlik, bilimsel kişilik ve özlük hakları açısından yanlış ve yetersiz çalışma ve yaşama koşullarının iyileştirilmesi hususunda ortak bir mücadele platformu oluşturmak.”

Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA