Bursa Devlet Hastanesi, bilgisayar kapasitesini artırıyor
SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesinin ardından hastanelerde yaşanan izdihamı en fazla hisseden Bursa Devlet Hastanesi, bilgisayarların kapasitesini yükselterek daha hızlı hizmet vermeye çalışıyor
01 Mart 2005 -
Devlet Hastanesi’nde yaşanan yoğunluğun görülmediği Şevket Yılmaz Hastanesi’nde hastalar fazla sıra beklemeden kısa sürede işlemlerini yaptırırken, hastaların en fazla akın ettiği Devlet Hastanesi ise, neredeyse hizmet veremez duruma geldi.

Hastaların akın etmesi karşısında çaresiz kaldıklarına dikkat çeken Devlet Hastanesi Başhekimi Mete Ekşioğlu, fiberoptik kablolarla bilgisayar ağını yeniden düzenleme yoluna gittiklerini, ancak hasta yoğunluğunun diğer hastanelerle paylaşılması gerektiğini belirtti. Günde 3 bin ile 3 bin 500 hastaya bakmak zorunda kalan hastanenin bu yoğunluğu daha fazla taşıyamayacağına dikkat çeken Başhekim Mete Ekşioğlu, sigortalı hastalara yetişebilmek için birçok yenilik yapmalarına karşın sıkıntının büyüdüğünü anlattı. 10 yeni poliklinik açıldığını vurgulayan Ekşioğlu, “2006 yılına kadar herhangi bir sorun çıkartmayacağını düşündüğümüz bilgisayar sistemimiz yoğunluk dolayısıyla ağır işlemeye başladı. Şimdi 40 milyar lira masrafla bilgisayarların kapasitesini artırıyoruz. Bununla da kuyrukları büyük oranda azaltacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Hastanelerin tek çatı altında toplanması ile iyice yoğunlaşan Devlet Hastanesi’nin, diğer hastanelerle hasta paylaşımı yapmasının zorunluluk olduğunu kaydeden Ekşioğlu, “Bir haftadır boş yatak yok. Çok acil ve ağır hastalar bile bazen geri dönmek zorunda kalıyor. Bu yoğunluğu paylaşmak lazım.” diye konuştu.

Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA