Hemşireye saldıran zanlı yakalandı
Okmeydanı’da hemşire N.T’ye tecavüz girişiminde bulunduğu ve parasını gasp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 38 yaşındaki A.K.’ye önceki gece tatbikat yaptırıldı. Tatbikatta hazır bulunan Hemşire N.T. zanlıyı kibrit ışığında bir kez daha teşhis etti
08 Ocak 2005 -
GASP Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturma sırasında A.K.’nin çelişkili ifadeler vermesi üzerine dün saat 02.00 sıralarında O-1 Karayolu Okmeydanı Köprüsü otobüs durağında tatbikat yaptırıldı. Polisin güvenlik önlemi aldığı otobüs durağına hastanede tedavi altında bulunan hemşire N.T. de getirildi.

Tatbikat sırasında, 2 aydır çalıştığı Okmeydanı SSK Hastanesi’ne gidebilmek için Kartal’dan bindiği otobüsten O-1 Karayolu üzerindeki durakta inen N.T, o sırada kenarda bekleyen A.K.’ye ‘Nereden taksi bulabilirim?’ diye sorduğunu, A.K.’nin de patika yoldan köprünün altına inerse taksi bulabileceğini söylediğini anlattı. Patikadan köprünün altına indiğini belirten N.T. tam yolun yarısına geldiğinde arkasından gelen zanlının elindeki maket bıçağını dayayarak kendisini köprü boşluğuna soktuğunu söyledi. Burada başına sert bir cisimle vurularak sersemletildiğini anlatan N.T. saldırganın pantolonunu sıyırarak arkasına geçtiğini hatırladığını, kendisini bıraktıktan sonra para isteyen saldırgana cüzdanında bulunan 100 YTL’yi verdiğini söyledi.

Tatbikatın ardından A.K., Asayiş Şube Müdürlüğüne, N.T. ise tedavi gördüğü SSK Okmeydanı Hastanesi’ne götürüldü.

A.K.’den alınan kan örneklerinin Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA testleri ise sürüyor. Alınan örneklerin Hemşire N.T.’nin elbisesinden alınan meni örnekleri ve olay yerinde bulunan kan örnekleri ile karşılaştırılacağı belirtildi. Bu arada N.T.’nin çantasında bulunan bir adet parmak izinin A.K.’nin parmak izlerine uymadığı belirtildi. Ancak bu parmak izinin polis gelmeden çantayla oynayan başka bir kişiye ait olabileceğini belirten yetkililer kesin teşhisin DNA testlerinin tamamlanmasının ardından ortaya çıkacağını söyledi.

Şişli Adliyesi’ne götürülen zanlı, nöbetçi 2. ASliye Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Gasp, darp ve tecavüze teşebbüs iddiasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Kibrit ışığında teşhis etti

Hemşire N.T. olaydan sonra saldırganın yüzünü görebilmek için sigara içmek istediğini ve kibrit yakmasını sağladığını söyledi. N.T. ‘Kibrit yakınca yüzünü daha net bir şekilde gördüm’ dedi. Bu gelişme üzerine tatbikat boyunca kollarında 2 polis bulunan zanlının yüzüne yakın bir şekilde kibrit yakılarak bir kez daha N.T’den teşhis etmesi istendi. Olay yerinde kibrit ışığında bir kez daha zanlı A. K.’ye bakan N.T. ‘Sesi dahil her şeyi aynı. Bana saldıran buydu’ dedi.


Hürriyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA