Bu da Yeşil Kart nöbeti!
Şanlıurfa’da Yeşil Kart bürosu önünde oluşan uzun kuyruklarda beklemek istemeyen bazı vatandaşlar, geceden sıraya giriyor. 1 Ocak 2005’ten itibaren Yeşil Kartlı hastaların ilaç giderlerinin de devlet tarafından karşılanacak olması şehirde yeşil karta ilgiyi artırdı
09 Şubat 2005 06:22 -
Şanlıurfa’da Yeşil Kart bürosu önünde oluşan uzun kuyruklarda beklemek istemeyen bazı vatandaşlar, geceden sıraya giriyor. 1 Ocak 2005’ten itibaren Yeşil Kartlı hastaların ilaç giderlerinin de devlet tarafından karşılanacak olması şehirde yeşil karta ilgiyi artırdı. Yaklaşık 340 bin kişinin Yeşil Kart sabihi olduğu Şanlıurfa’da, günde 500 kişi bu kartı almak için müracaat ediyor. Halk, Şanlıurfa Yeşil Kart bürosuna bir an evvel müracaat edebilmek için geceden büro önüne gelerek boş odada beklemeye başlıyor. Yanlarında battaniyelerini getiren vatandaşların bazıları banklarda, bazıları da yere serdikleri kilimlerin üzerlerine yatarak uyumaya çalışıyor. Zaman zaman getirilen çaylarla ısınmaya çalışan vatandaşlar, sabah yaşanan kuyrukta ön sırayı alabilmek için bu yolu tercih ettiklerini belirtiyor.

Türkiye

Anahtar Kelimeler:

yesil kart nobeti

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer