Tacizci doçentin oda arkadaşı, başka üniversiteye gönderiliyor
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörlüğü'nce, kız öğrencisinin çıplak fotoğraflarını çekerek yaydığı iddiasıyla Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) Yüksek Disiplin Kurulu'nca ''bir daha dönememek üzere'' ve ''Yardımcı doçent unvanını kullanmamak koşuluyla'' kamu görevinden atılan Yard. Doç. Dr. Ahmet Halaçoğlu'nun oda arkadaşı Yard. Doç. Dr. Hasan Babacan'ın başka bir üniversiteye gönderilmesi için YÖK'e yazı yazıldı
03 Şubat 2005 -
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörlüğü'nce, kız öğrencisinin çıplak fotoğraflarını çekerek yaydığı iddiasıyla Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) Yüksek Disiplin Kurulu'nca ''bir daha dönememek üzere'' ve ''Yardımcı doçent unvanını kullanmamak koşuluyla'' kamu görevinden atılan Yard. Doç. Dr. Ahmet Halaçoğlu'nun oda arkadaşı Yard. Doç. Dr. Hasan Babacan'ın başka bir üniversiteye gönderilmesi için YÖK'e yazı yazıldı.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar imzasıyla YÖK'e yazılan yazıda, YÖK Yüksek Disiplin Kurulu'nca, öğrencisinin çıplak fotoğraflarını çekerek yaydığı iddiasıyla kamu görevinden atılan Yard. Doç. Dr. Ahmet Halaçoğlu'nun, ''Arkadaşının hatalı davranışlarını gizlediği ve ilgili makamlara bildirmediği gerekçesiyle'' disiplin cezası verilmesi kararlaştırılan oda arkadaşı Yard. Doç. Dr. Hasan Babacan'ın bir başka üniversiteye gönderilerek, burada denenmesi istendi.

Milliyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA