Hasta olmayınca başhekim de istifa etti
Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, hastanenin başhekimi Celal Tan'ın hasta bulunmaması nedeniyle görevinden istifa ederek, hastanede sorumlu doktor unvanıyla çalışmayı sürdürdüğünü söyledi
07 Şubat 2005 05:57 -
Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, hastanenin başhekimi Celal Tan'ın hasta bulunmaması nedeniyle görevinden istifa ederek, hastanede sorumlu doktor unvanıyla çalışmayı sürdürdüğünü söyledi. İlkhan, söz konusu sağlık kuruluşunun bölge hastahanesi düşüncesiyle kurulduğunu, beldenin ulaşım açısından iyi konumda olmaması nedeniyle bu amacın da gerçekleştirilemeyerek 4 bin nüfuslu yerleşim yerinde hizmete alınamadığını söyledi. Çok sayıda kuruluş ve vatandaşın katkısıyla tadilatı yapılan hastahanenin ne kadara mal olduğu konusunda net rakam verilemeyeceğini anlatan İlikhan, şöyle dedi: "Hastahane, meslek ve göğüs hastalıklarının teşhis ve tedavisinde gerekli donanımı sağlanamadığından hiçbir zaman yeterli personelle hizmete alınamadı. Ancak, dönem dönem hasta kabulü gerçekleştirilmiş. Şu anda sorumlu bir doktor ile birkaç idari personeli bulunuyor. Binanın değerlendirilmesi için Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü ile görüşerek, burayı sosyal amaçlı kullanılmasına yönelik devredebileceğimizi belirttik. Böylece, binanın değerlendirilmesini sağlayacağız. Beldedeki tam anlamıyla hizmet veremeyen dispansere ek kadroyla işlerlik kazandırarak sağlık sorununu çözeceğiz."

Yenişafak

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer