Hasta olmayınca başhekim de istifa etti
Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, hastanenin başhekimi Celal Tan'ın hasta bulunmaması nedeniyle görevinden istifa ederek, hastanede sorumlu doktor unvanıyla çalışmayı sürdürdüğünü söyledi
07 Şubat 2005 -
Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, hastanenin başhekimi Celal Tan'ın hasta bulunmaması nedeniyle görevinden istifa ederek, hastanede sorumlu doktor unvanıyla çalışmayı sürdürdüğünü söyledi. İlkhan, söz konusu sağlık kuruluşunun bölge hastahanesi düşüncesiyle kurulduğunu, beldenin ulaşım açısından iyi konumda olmaması nedeniyle bu amacın da gerçekleştirilemeyerek 4 bin nüfuslu yerleşim yerinde hizmete alınamadığını söyledi. Çok sayıda kuruluş ve vatandaşın katkısıyla tadilatı yapılan hastahanenin ne kadara mal olduğu konusunda net rakam verilemeyeceğini anlatan İlikhan, şöyle dedi: "Hastahane, meslek ve göğüs hastalıklarının teşhis ve tedavisinde gerekli donanımı sağlanamadığından hiçbir zaman yeterli personelle hizmete alınamadı. Ancak, dönem dönem hasta kabulü gerçekleştirilmiş. Şu anda sorumlu bir doktor ile birkaç idari personeli bulunuyor. Binanın değerlendirilmesi için Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü ile görüşerek, burayı sosyal amaçlı kullanılmasına yönelik devredebileceğimizi belirttik. Böylece, binanın değerlendirilmesini sağlayacağız. Beldedeki tam anlamıyla hizmet veremeyen dispansere ek kadroyla işlerlik kazandırarak sağlık sorununu çözeceğiz."

Yenişafak

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA