Saldırıya ugrayan hemşire N.T "Tutanağı polis zoruyla imzaladım"
SSK Okmeydanı Hastanesi'ndeki gece nöbetine giderken cinsel saldırıya uğrayan N.T, A.K'yı teşhis ettiğini gösteren tutanak kağıdını zorla ve bilmeyerek imzaladığını söyledi
14 Ocak 2005 -
SSK Okmeydanı Hastanesi'ndeki gece nöbetine giderken cinsel saldırıya uğrayan N.T, A.K'yı teşhis ettiğini gösteren tutanak kağıdını zorla ve bilmeyerek imzaladığını söyledi.

CNN TÜRK'e konuşan N. T, polis tarafından yakalanan, ancak saldırganla DNA testi uyuşmayan A.K'nın , "bana saldıran bu değil" dediği halde gözaltına alındığını ve tutuklandığını öne sürdü.

Saldırgan, 25 yaşındaki N.T'ye tecavüze yeltendi. Ancak başaramayınca, hemşireyi dakikalarca dövdü ve çantasındaki 100 YTL'yi alarak kaçtı.

N. T tecavüzden kurtuldu ama bu olay onda derin izler bıraktı. Olayın şokunu atlatmaya çalıştığını söyleyen N. T, "olay günü işe geliyordum. Tek hatam o gün oradan geçiyor olmam" diyor.

N. T sperm örneklerinin alınması için Adli Tıp'a gitti

N. T saldırıdan sonra, önce çalıştığı hastaneye ardından da üzerindeki kan ve sperm örneklerinin alınması için arkadaşlarıyla Adli Tıp Kurumu'na gitti. Olayı araştıran İstanbul polisi de, kısa süre sonra N. T'ye saldıran kişinin A. K isimli eski bir sabıkalı olduğunu açıkladı. N. T'nin zanlıyı teşhis etmesinin ardından, A. K tutuklandı.

Ancak Adli Kurumu'nun yaptığı DNA incelemesinde N. T'nin üzerindeki kan ve sperm analiziyle A. K'nın DNA sonuçları birbirine tutmadı. Yani Adli Tıp Kurumu'na göre, hemşireye saldıran o kişi olamazdı.

N. T: "Bana saldıran A. K değil"

Adli Tıp Kurumu'nun tespitinden sonra konuşan N. T, "ben o kişiye çok üzüldüm. Bana A. K'yı gösterdiklerinde defalarca o kişi değil dedim" dedi. Ancak, N. T'nin imzaladığı 'Yüzyüze Teşhis Tutanağı' ise çok farklı. Tutanağa göre, N. T, A. K'yı net ve kesin olarak teşhis etmişti. Bu tutanağa göre, zanlı A. K tutuklanmış, kamuoyuna da saldırgan olarak yansımıştı. N. T ise bu imzayı polis zoruyla attığını söylüyor.

"İfadenin alt kısımlarını okumamıştım"

N. T ise, "bana ilk başta bu kişinin kan örneğine bakılacağı söylendi. Ben ifadenin ilk bölümlerini okudum. Alt kısımlarını okumadım ve imzaladım" diyor.

Hemşirelik Yüksek Okulu'nda yüksek lisans eğitimi alan N. T tutanağa imza attığını kabul ediyor, ama nedenini farklı açıklıyor. N. T, "bana A. K'yı gösterdiklerinde defalarca bu adam değil dedim. Bana saldıran daha uzun boyluydu dedim. Ama tekrar getirilince, test yapılması için imza attım" diyor.

"Saldırganı çok kolay tanırım"

Saldırganı çok kolay bir şekilde tanıyacağını da söyleyen N. T, onu ellerinden bile tanıyabileceğini belirtiyor. Hastanedeki hemşireler tedavisi süren N. T'ye destek olmak için kapıda nöbet tutuyor. Yedi yıllık hemşire olan N. T ise saldırganın yakalanmasını bekliyor.


CNN Türk

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA