Retina davası
Haseki Hastanesi'nde yaşamını yitiren Süleyman Sönmez'in göz retinalarının alındığı anlaşıldı. Aile dava açmaya hazırlanıyor
10 Ocak 2005 09:11 -
İstanbul Aksaray'da 16 Mart 2004 tarihinde eğlence dönüşünde cep telefonunu gasp eden Barış Koçak tarafından bıçaklanan ve İstanbul Haseki Hastanesi'nde hayatını kaybeden Süleyman Sönmez'in göz retinalarının çalındığı ortaya çıktı. Olayla ilgili olarak İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen gasp davasına gelen "ölü muayene raporu"nda Sönmez'in göz retinalarının alındığı belirtilince, Süleyman Sönmez'in ağabeyi Hüseyin Sönmez ve baba Ahmet Sönmez hastane başhekimliği ve personeli hakkında avukatı Nurşen Belen aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

RAPORLA ORTAYA ÇIKTI
Süleyman Sönmez'in 16 Mart 2004 tarihinde hayatını kaybetmesinin ardından Fatih Cumhuriyet Savcılığı, ölü muayene tutanağı hazırladı. Fatih Adliyesi Adli Tabip doktoru Adnan Doğru ile Cumhuriyet Savcısı Mustafa Özdemir'in imzalarının bulunduğu raporda "göz korneaları alınmıştır" şeklinde ibareye de yer verildi. Ama bu dikkate alınmadan ceset Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Barış Koçak hakkında açılan dava dosyasına gelen rapor ise bilinmeyen bir gerçeği ortaya çıkardı. Tutanakta Süleyman Sönmez'in iki göz retinasının alındığı belirtiliyordu. Kardeşinin retinalarının kendilerinden habersiz alındığını, cesedin kendilerine gösterilmediğini öne süren ağabey Hüseyin Sönmez ve babası Ahmet Sönmez, hastaneye dava açmaya hazırlanıyor.

Sabah

Anahtar Kelimeler:

retina davasi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) Zekai halac (işçi emeklisi)
03.04.2014 19:56:36
Hocam Yaradan allahım şehidim olsunki sizi ilk gördüğümde inan ki kendi ailemden birisini görmüş gb çok sevdim öz abimden ayırt etmedim sizin hastanız olduğum için deyil bu söylediklerimin hepsini bir kenara bırakalım bir hastayı veya refakat çısini okadar iyi dinliyor ki her sorusuna izahatlı bir şekilde yaklaşımınız varki bu bizleri mutlu edecek sevindirici en büyük sevinç tir.Allahim seni Ailene eşine çocuklarına eli öpülecek Annenize ve babanız bağışlasin Erzincan dan Özdağ Zekai HALAÇ saygılarımla. ..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)