Boşaltılmayan Devlet Hastanesi’nde doktorlar sembolik olarak temel attı
Antalya Tabip Odasına kayıtlı doktorlar, Devlet Hastanesi acil polikliniği önünde sembolik olarak temel atma töreni gerçekleştirdi.
27 Ocak 2005 -
Antalya Tabip Odasına kayıtlı doktorlar, Devlet Hastanesi acil polikliniği önünde sembolik olarak temel atma töreni gerçekleştirdi.

Antalya Tabip Odası üyeleri ve sağlık çalışanları çürük raporu verilerek boşaltılması ve yıkılması kararlaştırılan Antalya Devlet Hastanesi'nin bahçesine süratle yeni bir hastane binası yapılmasını istedi.

Antalya Tabip Odası Başkanı Naci İşoğlu, Oda Genel Sekreteri Metehan Akbulut ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi üyeleriyle birlikte Antalya Devlet Hastanesi poliklinikleri önünde basın açıklaması yaptı. Antalya Devlet Hastanesi acil polikliniği önünde bir araya gelen doktorlar, sembolik olarak çimento torbalarının üzerinde kurdele keserek, temel attılar. Antalya Devlet Hastanesi ile ilgili gelişmeleri 29 Aralık 2004 tarihinden bu yana takip ettiklerini belirten Antalya Tabip Odası genel sekreteri Metehan Akbulut, yeni Antalya devlet hastanesinin yeri, projesi ve parasının hazır olmasına rağmen, bir çalışma başlatılmadığını söyledi.

29 Aralık'ta karar alınmasına rağmen, halen hastanenin boşaltılmadığını belirten Akbulut, her şeyi hazır olan inşaat başlamak için neden beklendiğini ve inşaata başlama işlemi bu kadar geciktirilen bir binanın kaç yılda biteceği konusunda bilgi istediklerini söyledi. Akbulut, "Belirlenen proğram dahilinde bayram öncesi başlayan eski binanın tahliye işlemi sorunun asıl çözümü değildir. Üstelik yeni başka sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Asıl yapılması gereken yeni devlet hastanelerinin bir an önce faaliyete geçirilmesidir. Tüm halkımıza olan sorumluluğumuz gereği konunun takipçisi olaya devam edeceğiz.Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA