Eczanelerde SSK'lı için gece mesaisi
SSK’lıların ilaç alma çilesi hastane eczanelerinden serbest eczanelere taşınırken, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SSK’lıların mağdur olmaması için eczanelerin saat 21.00’e kadar hizmet vermesini istedi
22 Şubat 2005 -
Ankara Eczacı Odası Başkanı Hilmi Şener, yaptığı açıklamada, SSK’lı hastaların serbest eczaneden ilaç alımı konusunda önemli sıkıntılar yaşandığını kaydetti. Şener, "Biz eczaneleri açık tutarız ama sorun eczanelerin uzun süre hizmet vermemesinden kaynaklanmıyor. Altyapı sorunu çözülmedikçe SSK’lılar ilaç alırken sıkıntı yaşayacak" dedi.

GERİ ÖDEME SÖZÜ

Şener, Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ile görüştüğünü, Maliye Bakanlığı Müsteşarı’nın eczanelere geri ödemelerin 45 günde yapılacağı sözünü verdiğini bildirdi. Şener, "Artık biz de verilen sözlere inanmak istiyoruz. Emekli Sandığı 18 iş gününde ödemesi gereken faturaları 75 gündür ödemedi. Bağ- Kur 30 günde ödemesi gereken ilaç geri ödemesini 130 gündür ödemiyor. SSK’da da böyle sorunlar yaşayacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Üst düzey bir SSK yetkilisinin "Sistemin altyapısı hazır değil. Faturaları kontrol edecek yerimiz bile yok. İlaç bize fatura edilip gelse bunların ödemesi üç aydan önce olmaz" dediğini bildiren Şener, geri ödeme konusundaki kaygıların asılsız olmadığının görüldüğünü kaydetti.

Hürriyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA