SSK, devlet hastaneleriyle kardeş olacak
SSK hastaneleri, Sağlık Bakanlığı'na devir öncesinde devlet hastaneleri ile kardeş hastane olacak
06 Ocak 2005 07:42 -
SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrini öngören düzenleme meclisin ilgili komisyonlarından geçti, Genel Kurul'da görüşülmeyi bekliyor. Yani Sağlık Bakanlığı'nın sağlık hizmetini yürüten tek yetkili kurum olması için geri sayım başladı.

Akdağ devir hazırlıklarını başlattı

Sağlık Bakanı Akdağ, yasa yürürlüğe girmeden devir hazırlıklarını başlattı. Akdağ, illere genelge göndererek her devlet hastanesinin bir kardeş SSK hastanesi olacağını duyurdu.

Kardeş hastanelerin yöneticileri ortak çalışacak, hastanelerin birbirine uyumu sağlanacak. Devlet hastaneleri, SSK'nın sağlık kuruluşlarına işletme mantığı, çalışma düzeni, mevzuat hakkında bilgi verecek. Hastane personeli de çalışma sistemini öğrenecek.

Döner sermaye işletmeleri kuruluyor

Devralınacak SSK hastanelerinde döner sermaye işletmelerinin kurulması için de talimat verildi. Bu hastanelere başvuran hastaların düzenli olarak kayıtlarının tutulması, yapılan işlemlerin, kullanılan tıbbi malzemelerin kayıt altına alınması ve fatura düzenlemeleri için de bilgi işlem alt yapısı kurulmasına yardım edilecek.

Ortak çalışma ile devir sonrası karşılaşılabilecek muhtemel sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor. Benzer bir genelgeyi çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da kendine bağlı, sağlık tesislerine gönderdi.

CNN Türk

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer