SSK'dan 3 kuyruk eksiliyor
SSK ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanacak protokolle, hastaların kuyruk çilesine son verilmesi hedefleniyor. Hastanın ilacını almak için 9 adımda halletmesi gereken işlemler hafifletiliyor
26 Şubat 2005 -
SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Servet Rüştü Karahan, SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrinden sonra yaşanan aksilikleri ve yoğunlukları önlemek için Bakanlıkla protokol hazırladıklarını açıkladı. Karahan, "Protokolle yaşanan yoğunluğa neden olan işlemleri azaltmayı hedefliyoruz" dedi.

Karahan, protokol çerçevesinde; 800 bin liralık muayene katkı payı ile ilaç katkı paylarının, maaşlardan otomatik kesilmesi için çalışma yaptıklarını söyledi. Böylelikle hastaların, katkı payı ödemek için kuyrukta beklemeyeceğini ifade eden Karahan, buna ilişkin düzenlemenin en geç 1 ay içinde hayata geçirileceğini söyledi. Karahan, şu anda hastalardan bütün belgelerin fotokopisinin istendiğini ancak protokolle , sadece 3 belgenin yeterli olacağını da belirtti. Böylelikle fotokopi kuyrukları da azalacak. Karahan, ayakta tedavi gören hastalar için yazılan reçeteler için istenen mühür ve onay işlemlerinin de kaldırıldığını belirtti. Hastalar, yalnızca doktordan aldıkları reçete ile anlaşmalı eczaneye giderek ilaçlarını alabilecek. Konuşmasında eczanedeki yoğunluklara da değinen Karahan, bu manzaranın da bittiğini söyledi. Karahan, "SSK'nın bilgisayar sistemi geliştirildi, saniyede 34 reçeteye provizyon verecek kapasiteye sahip. Dün eczanelerden sisteme girmeyi başaran eczacılar toplam 247 bin reçete işledi ve bu reçetelere provizyon verildi" dedi.

Vatan

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Dogan dogan (Ozel guvenlik gorevlisi)
22.01.2018 15:03:37
Doktor erkan mesci calisma gunleri ogrenebilirmiyiz
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA