Devlet hastanelerinde artan yoğunluk, halkın sinirlerini geriyor
Bursa’nın Gemlik ilçesinde SSK’ya bağlı hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi ve eczanelerden serbest ilaç alımının başlamasının ardından fiziki olarak yetersiz olan Sahil Devlet Hastanesi’ne gitmek istemeyen vatandaşlar, Muammer Ağım Devlet Hastanesine akın ediyor
20 Şubat 2005 -
Bursa’nın Gemlik ilçesinde SSK’ya bağlı hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi ve eczanelerden serbest ilaç alımının başlamasının ardından fiziki olarak yetersiz olan Sahil Devlet Hastanesi’ne gitmek istemeyen vatandaşlar, Muammer Ağım Devlet Hastanesine akın ediyor.

Yaklaşık bir haftadır yaşanan yoğunluktan şikayetçi olan hastalar “Tedavi için geliyoruz; ama daha da hastalanıyoruz.” dedi. Sabah erken saatlerde hastaneye gittiklerini belirten vatandaşlar, uzun süre beklenen kuyruklarda zaman zaman kavgaların çıkmasından da dert yanıyor. Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi yetkilileri ise sağlık kuruluşlarının birleşmesi ve SSK’lı hastaların da devlet hastanesine gelmesi ile birlikte yoğunluğun yaşandığını ifade ederek, ancak yeni yapılan ek polikliniğe geçilmesi ile birlikte sıkıntının ortadan kalkacağını ifade etti. Hastane yetkilileri, inşaatı tamamlanan ek binanın en kısa sürede faaliyete geçirilerek yığılmanın sona ereceğini bildirdi.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA