Sağlıkçı Erdoğan'a kızgın
Sağlıkçılar, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Ankara Numune Hastanesi ve Şişli Etfal'in satılabileceğine ilişkin sözlerine tepki gösterdi. Dün, Numune Hastanesi'nde toplanan Ankara Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Ankara Şubesi üyeleri, Erdoğan'ı protesto etti
11 Şubat 2005 -
Sağlıkçılar, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Ankara Numune Hastanesi ve Şişli Etfal'in satılabileceğine ilişkin sözlerine tepki gösterdi. Dün, Numune Hastanesi'nde toplanan Ankara Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Ankara Şubesi üyeleri, Erdoğan'ı protesto etti. Protestocular, 'Kimin malını kime satıyorsun?', 'Devren satılık hastane-Müracaat hükümet' yazılı pankartlar taşıdı ve sloganlar attı.
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Füsun Sayek de, bir toplantı yaparak şunları söyledi: "Başbakan, 'Bir hastaneye girdim, kokudan burnum kırıldı. Burada çalışan doktor olmuş, ama adam olamamış' gibi sözler söyledi. Başbakan'ın hakaret ederek söyledikleri, Türk halkının sağlığının gasp edilmesine yöneliktir. Hastaneleri sattırmayacağız. TTB Merkez Konseyi 2. Başkanı Metin Bakkalcı da, "Erdoğan, hiçbir değer tanımayan tüccar edasında" dedi.


Başbakan ne demişti?
Erdoğan, 26 Ocak ve 5 Şubat'ta yaptığı konuşmalarda, Şişli Etfal ve Ankara Numune Hastanesi gibi şehir merkezlerindeki hastaneleri kat karşılığı vereceklerini açıklamıştı. Erdoğan ayrıca, İstanbul'da bir hastaneye yaptığı ziyareti anlatırken de, "Başhekimin lavabosu evlere şenlik. Başhekimin lavabosu hijyenden, sterilizasyondan yoksunsa bizim durumumuz ne olacak" diye konuşmuştu.


Radikal

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA