Yedizlerin doğumuna Etik Kurulu el koydu
Anne karnında 10'uncu haftalarını dolduran İzmirli yedizlerin kaderi, perşembe günü toplanacak Etik Kurulu'nun vereceği karardan sonra belirlenecek
01 Mart 2005 -
Anne karnında 10'uncu haftalarını dolduran İzmirli yedizlerin kaderi, perşembe günü toplanacak Etik Kurulu'nun vereceği karardan sonra belirlenecek. 4 yaşında bir erkek çocuğu sahibi olduktan sonra aşılama yöntemi ile yeniden hamile kalan ve dünyada ender görülen yediz bebek bekleyen 30 yaşındaki anne Sibel Deniz ise tıp dünyasına direniyor.

Aksakallı Dede 'Olur' Diyor
Gördüğü rüyanın etkisinde olduğunu ve bu nedenle yedizlerin tümünü dünyaya getirmeye kararlı olduğunu söyleyen anne Deniz "Rüyamda aksakallı birisi, bebeklerin tümünü dünyaya getirmem ve kesinlikle aldırmamam için telkinde bulundu. Bebeklerimin bazılarını aldırdıktan sonra kafamda sürekli soru işaretleri olacak. Doğmasına izin vermediğim bebeklerin acısını yaşamım boyunca içimde hissedeceğim. Böyle bir hayat yaşamaktansa bebeklerimin tümünü dünyaya getirmeye kararlıyım" dedi. Öte yandan yedizlerin annesi Sibel Deniz'in doktoru Özer Gürbüz ise böylesine riskli bir olayda kararın tek başına alınmaması gerektiğini yineledi. Annenin, bebeklerin dördünün alınması konusundaki önerileri reddettiğini belirten Dr. Gürbüz, Etik Kurulu'nda anne ve babaya riskler ve yaşanabilecek olumsuzlukların anlatılacağını, buna rağmen anne ikna olmaz ve tümünü doğurmaya karar verirse bu karara saygı duyacaklarını söyledi. Etik Kurulu Ege ve 9 Eylül Üniversitesi Tıp fakültelerinde görev yapan profesörlerden oluşacak.

Sabah

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA