Marmara Üniversitesi yönetimine suç duyurusu
Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nde tedavi gören hastalardan usulsüz para toplandığı ve dernek adına toplanan paraların vergilerinin verilmediği için devletin ve üniversitenin gelir kaybına uğratıldığı açıklandı
23 Şubat 2005 08:26 -
Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nde tedavi gören hastalardan usulsüz para toplandığı ve dernek adına toplanan paraların vergilerinin verilmediği için devletin ve üniversitenin gelir kaybına uğratıldığı açıklandı. Kamu-Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan, "Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde yolsuzluk yapıldığı'' iddiasıyla İstanbul Defterdarlığı'na ihbarda bulundu. Hanefi Bostan, "Hastalar Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde tedavi edildiği halde muayene ücretlerine bağış fişi kesilmekte paralar yöneticilerin kurdukları derneklere gitmektedir. 2005 yılından itibaren hastalardan Medikodental Tıbbi Cerrahi ve Dişçilik Malzemeleri Tic. San. Ltd. Şt'ne 500 dolarlara varan meblağlar tahsil edilmektedir. Hastalara makbuzdan başka fatura verilmediği için de haksız kazanç sağlanmakta vergisi de devlet vergi kaybına uğratılmaktadır" dedi.


Yenişafak

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)