SSK'dan sahte emeklilik soruşturmasında doktorlar da mercek altında
SSK'dan sahte evrakla malulen emeklilik hakkı kazanan ve bu işlemleri yaptıkları iddia edilen kamu görevlisi olmayan kişiler yününden yürütülen soruşturmada, doktorların "ihmali" bulunup bulunmadığının araştırılması için harekete geçildi
28 Şubat 2005 -
SSK'dan sahte evrakla malulen emeklilik hakkı kazanan ve bu işlemleri yaptıkları iddia edilen kamu görevlisi olmayan kişiler yününden yürütülen soruşturmada, doktorların "ihmali" bulunup bulunmadığının araştırılması için harekete geçildi.

SSK'dan sahte evrakla emeklilik hakkı kazandırılmasına ilişkin soruşturma, heyet raporlarında imzaları bulunan doktorlar yönünden genişletildi. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden, Ankara Valiliği'ne başvurarak, malulen emeklilik hakkı kazandırılmasına ilişkin heyet raporlarında imzaları bulunan doktorlar yönünden soruşturma izni istedi.

Savcılık, soruşturma kapsamında, "birden çok kez kamu kurumunu dolandırma ve sahte evrak tanzimi" suçlarından tutuklanan ve SSK'dan malulen emekli olan Hasan Acar'ın, emeklilik işlemlerini de mercek altına aldı.

Zanlıların ifadelerine göre, çevresinde "malulcü Hasan" olarak tanınan Hasan Acar'ın, "adliyedeki sağlıklı görüntüsü üzerine, bu kişinin emeklilik işlemlerine ilişkin dosyanın incelemeye alındığı" belirtildi. Sahte evrakla emeklilik hakkı kazandırıldığı iddialarını içeren soruşturmada, malulen emeklilik hakkı kazanan bazı erkekler için sadece kadınlarda rastlanan bazı hastalıklara ilişkin heyet raporları alındığı ortaya çıkmıştı.

Milliyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA