10 Şubat'tan itibaren SSK'lılar serbest eczanelerden ilaç alabilecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK'lıların 10 Şubat'tan itibaren serbest eczanelerden ilaç almaya başlayacaklarını belirtti ve ''Hükümetimizin bu konudaki kararlığı başından beri devam etmektedir'' dedi
29 Ocak 2005 -
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK'lıların 10 Şubat'tan itibaren serbest eczanelerden ilaç almaya başlayacaklarını belirtti ve ''Hükümetimizin bu konudaki kararlığı başından beri devam etmektedir'' dedi.

Başesgioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, SSK'lıların serbest eczanelerden ilaç almalarına imkan tanıyan protokolün, geçtiğimiz günlerde imzalandığını anımsattı.

Protokol gereği, 10 Şubat'tan itibaren SSK'lıların serbest eczanelerden ilaç almaya başlayacaklarını belirten Başesgioğlu, Şubat ayı sonuna kadar uygulamayı tüm Türkiye'ye yaygınlaştıracaklarını bildirdi.

Medyada yer alan SSK'lıların serbest eczanelerden ilaç almaları konusunda bazı sorunlar bulunduğuna ilişkin haberleri değerlendiren Başesgioğlu, projenin çok kapsamlı olduğunu, bu nedenle geçiş döneminde bazı sorunların çıkmasını doğal karşıladıklarını ifade etti.

Bütün sektör temsilcilerinin katılımıyla, dün oldukça kapsamlı bir toplantı yaptıklarını bildiren Başesgioğlu, ''Toplantıda, 10 Şubat'tan itibaren bu uygulamaya başlayacağımız teyit edildi'' dedi.

Murat Başesgioğlu, toplantıda, sektör temsilcilerinin sorunlarını dile getirdiklerini kaydederek, bu sorunları takip etmek ve çözüm bulmak amacıyla hem kamu, hem de sektör temsilcilerinden oluşan bir komisyon kurulduğunu ve komisyonun bir an önce göreve başlayacağını ifade etti.

Başesgioğlu, komisyonun, ileride çıkabilecek sorunları da gidermeye çalışacağını belirterek, ''Bakanlık olarak protokolün arkasındayız. Hükümetimizin de bu konudaki kararlığı başından beri devam etmektedir. Önemli olan vatandaşımızın sıkıntı çekmeden ilaca erişmesi ve statüsü ne olursa olsun, tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden, ilaç hizmetlerinden eşit bir biçimde yararlanmalarıdır'' diye konuştu.

SSK hastaneleri bünyesindeki eczanelerin de hizmet vermeye devam edeceğini bildiren Başesgioğlu, ancak hastanelerde yeni eczane açmayı planlamadıklarını kaydetti.

Milliyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA