Eczacılar finans kurumu ile çalışacak
SSK’lıların ilaç alımında yaşanan sıkıntı, serbest eczanelerin geri ödemede gecikme endişesinin giderilmesiyle çözülmeye çalışılıyor
23 Şubat 2005 -
Türk Eczacıları Birliği Başkanı Mehmet Domaç, ilaç ücretlerinin eczacılara ödenmesi konusunda, bir finans kurumu ile anlaşacaklarını söyledi. Domaç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile yaptıkları görüşmede, SSK’lı hastaların serbest eczanelerden ilaç alırken karşılaştıkları güçlüklerin giderilmesine yönelik bir dizi karar alındığını belirtti.
Eczacıların provizyon sistemine girememesi nedeniyle ilaç alımında sıkıntı olduğunu belirten Domaç, sistemin rahatlatılması için çalışma başlattıklarını söyledi.
Türk Eczacıları Birliği Başkanı, bundan böyle ilaç alımında muayene ücreti makbuzu aranmayacağını açıkladı. Domaç, yatan hastaların tedavilerinde kullanılan, katılım payı ödenmeyen ve işyeri hekimlerinin reçetelerinde yazdıkları ilaçların da bugünden itibaren serbest eczanelerden alınabileceğini duyurdu.

NTV

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA