Yanlış iğneden öldü diye hastaneye saldırdılar
Esenyurt Özel Uğur Hastanesi'ne gece yarısı acil olarak getirilen 50 yaşındaki Ahmet Koca'nın yanlış iğne nedeniyle öldüğü öne sürüldü. Hastane yetkilileri ise iddiaları yalanladı
15 Şubat 2005 -
Esenyurt Özel Uğur Hastanesi'ne gece yarısı acil olarak getirilen 50 yaşındaki Ahmet Koca'nın yanlış iğne nedeniyle öldüğü öne sürüldü. Hastane yetkilileri ise iddiaları yalanladı.

Ailenin iddiasına göre Koca, aşırı terleme nedeniyle Özel Uğur Hastanesi'ne getirildi. Ahmet Koca'nın oğlu Atacan Koca'ya göre doktorlar, 'Şimdi bir iğne yapacağız babanızı iyileştireceğiz' dediler. Ahmet Koca'ya, şeker yükselmesi nedeniyle insülin iğnesi yapıldı. Yaklaşık bir saat sonra kalp krizi belirtileri görülünce aile, Ahmet Koca'nın bir başka hastaneye sevk edilmesini istedi. Atacan Koca'ya göre, hastanede ne elektroşok cihazı vardı ne de kalp cihazları çalışıyordu. Koca'nın yakınları, hastanede ambulans bulunmaması üzerine Esenyurt Belediyesi'ne başvurarak ambulans istedi. Ancak Koca, işlemler sürerken vefat etti.

Hastaneye saldırdılar

Bazı kişiler de, hastaya diş hekiminin müdahale ettiğini ileri sürdü. Ahmet Koca'nın ölüm haberini alan yakınları, doktorlara ve hastaneye saldırdı. Jandarma ekipleri, saldırıların büyümemesi için hastane içi ve çevresinde güvenlik önlemleri aldı.

Hastanenin Başhekimi Opr. Doktor Kemal Çuhadar ise suçlamaları reddetti. Çuhadar, 'Elimizden geleni yaptık' dedi. Hastane sahibi Uğur Karahan da hasta yakınlarının 238 milyonluk faturayı ödememek için saldırıda bulunduklarını öne sürdü.

Ahmet Koca'nın kesin ölüm nedeni ise Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsinin ardından belirlenecek.


Akşam

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA