Hekim seçme hakkında hastaların bilgisi yok
Sağlık Bakanlığı "Sağlıkta Dönüşüm Projesi" çerçevesinde Kasım ayından itibaren yedi ilde 11 pilot hastanede "Hekim Seçme Özgürlüğü Uygulaması"nı başlattı
04 Şubat 2005 -
Sağlık Bakanlığı "Sağlıkta Dönüşüm Projesi" çerçevesinde Kasım ayından itibaren yedi ilde 11 pilot hastanede "Hekim Seçme Özgürlüğü Uygulaması"nı başlattı. Buna göre artık hasta kendisine daha iyi hizmet veren doktora muayene olabiliyor, hatta kendisini ameliyat edecek cerrahı bile seçebiliyor. Hekim Seçme Özgürlüğü'nün uygulamaya konduğu hastanelerden biri de Ümraniye Devlet Hastanesi. Ancak hastanenin kapısından içeri giren ya da koridorlarda bekleyen hastaların böyle bir uygulamadan haberleri bile yok. Hastalar her zamanki gibi numara alırken ayrı, doktor kapılarında ayrı sıra beklediklerinden, bu biteviye kuyrukların normal insanı bile sinir hastası yapabileceğinden dem vuruyorlar. Hastane yönetimi ise hastaların hekimlerini seçmeye başladığını ve uygulamanın düzenli bir şekilde devam ettiğini söylüyor. Ümraniye Hastanesi başhekimi İsmail Cengiz, sistemin poliklinik eksiklerine rağmen uygulanmaya başladığı ve hastaların da sistemi bildiği iddiasında. Hatta Cengiz'e göre mesai saatleri dışında, saat 20.30'a kadar çalışan doktorlar var.

Sabah

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA