Adana'da anestezi teknikerine demir dubalı saldırı: Başından yaralandı
Adana'da tıp merkezinde anestezi teknikeri ve nöbetçi idari amir olarak çalışan Emre Gülaşı (25), 3 kişi tarafından darbedildi. Hasta yakınlarının yumruklu saldırısına uğrayan Gülaşı, başına atılan demir dubayla da kaşından yaralandı. Olayın ardından gözaltına alınıp, tutuklanan Ö.Y.A., ilk duruşmada ise tahliye edildi. Mahkemede savunma yapan Ö.Y.A., kavgayı önlemek için demir dubayı attığı Gülaşı'yı hedef almadığını iddia etti.
Adana'da anestezi teknikerine demir dubalı saldırı: Başından yaralandı
21 Aralık 2021 17:36 - DHA Gökhan KESKİNCİ- Can ÇELİK

Olay, 30 Ekim gecesi, Yüreğir ilçesindeki özel tıp merkezinde meydana geldi. 9 yaşındaki kız çocuğunu ayağındaki kırık nedeniyle tıp merkezine getiren aile, iddiaya göre, sağlık çalışanları ile tartışıp, tehdit etti. Anestezi teknikeri ve nöbetçi idari amir olarak çalışan Emre Gülaşı ise hasta yakınlarıyla konuşup, sakinleştirmeye çalıştı. Aile yakınları, bu kez Gülaşı'ya saldırdı. Y.T. isimli hasta yakını, Gülaşı'yı yumrukladı, Ö.Y.A. da masanın önündeki demir dubayı alarak, sağlık çalışanının üzerine attı. Bu anlar ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

2 şüpheli gözaltına alındı

Demir dubanın başına isabet ettiği Emre Gülaşı, baygınlık geçirdi. Kaşından yaralanan Gülaşı'ya, meslektaşları müdahale etti. Hasta yakınları ise tıp merkezinden ayrıldı. Tedavisinin ardından avukatı Furkan Salmanlar ile polis merkezine giden Gülaşı, hasta yakınları Ö.Y.A., Y.T. ve Z.A.'dan şikayetçi oldu. Ö.Y.A. ve Y.T., gözaltına alınıp, adliyeye sevk edildi. Ö.Y.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, yumrukla saldıran Y.T. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Davanın ilk duruşmasında, Emre Gülaşı'yı demir duba ile başından yaralayan Ö.Y.A., tahliye edildi. Ö.Y.A., mahkemedeki savunmasında, demir dubayı kavgayı önlemek için attığını, Gülaşı'yı hedef almadığını iddia etti. Mahkeme Y.T. hakkındaki adli kontrol kararı da kaldırıldı.

'Ameliyathanede dikiş atıldı'

Olay günü, ailenin tıp merkezi çalışanlarına tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu belirten Emre Gülaşı, "Aile geldiği andan itibaren ortalığı terörize etmiş. 'Bu çocuğuna burada bir şey olursa hepiniz ölürsünüz' diyerek etrafa tehditler savurmuşlar. Buna istinaden sekreter arkadaşlar, idari amir olarak beni çağırdı. Ortopedi doktorumuza danıştığımızda kız çocuğunun hayati tehlikesinin bulunmadığını, ameliyat olması gerektiğini aileye dile getirdik ancak aile beklemedi, 'Bu çocuğa bir şey olursa sizi vururuz' diyerek tehdit ve küfürlere devam ettiler. Aileyi yatıştırmaya çalıştıkça daha çok üzerimize geldiler. Başka hastalar da bu durumdan rahatsız olunca 'Biraz sessiz olalım, diğer hastalar rahatsız oluyor' diye uyarırken bir kişi gelip yumruk attı hem ardından da 15-20 kilogramlık demir duba ile kafama vurdular. Neyse ki şanslıymışım, duba sağ kaşımın üzerine geldi, ameliyathanede dikiş atıldı. Hocalarımız, üst loba gelseydi felç kalacağımı ya da ölebileceğimi söyledi" diye konuştu. 

'Demir duba ile vurmak öldürmeye teşebbüstür'

Polis merkezine gidip, şikayetçi olduğunu belirten Emre Gülaşı, "Avukat arkadaşım Furkan bey ile polis merkezine gidip, şikayette bulunduk. Yumruk atan ve demir dubayla saldıran şüpheliler gözaltına alınıp, mahkemeye çıkarıldı. Duba ile saldıran şüpheli tutuklandı, yumruk atan şüpheli ise adli kontrol ile serbest bırakıldı. Bugün mahkememiz vardı. Duba ile saldıran, beni öldürmeye çalışan şüpheli, serbest bırakıldı. Yumruk atan şüphelinin ise adli kontrol şartı kaldırıldı. Her gün bir hekimimiz, bir sağlık çalışanımız şiddete maruz kalıyor. Bu sürecin takipçisi olacağız. Demir duba ile birinin başına vurarak yaralamak, öldürmeye teşebbüs olduğunu düşünüyorum" dedi. 

Avukat Furkan Salmanlar ise tutuklu yargılanan sanığın serbest bırakılmasının, kendilerini üzdüğünü söyledi.

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) HASAN TASDAN (DR)
03.01.2022 13:48:18
öncelikle yapılan hareketi kınayıp bahsi gecen ark.mıza geçmiş olsun diliyoruz, bu saldırılara artık bir dur denmeli yasal cezası uygulanmalı ancak 25yasında nasıl idari amir nöbeti oluyor. hem anestezi uzmanı hem anestezi teknikeri oluyor. tabirlere özellikle medimagazın gibi takipçisi çok olan siteler dikkat etmeli hassasiyet göstermeli.
People
8
2) ERDOĞAN SÜ (DOKTOR)
22.12.2021 16:35:25
Yazdım yazdım sildim kitle oy moy birşeyler dedim sonra boşver başına iş alırsın dedim sildim.Korktum yani .
People
26
3) DRCEM (DOKTOR)
22.12.2021 11:36:05
Hakim sonradan sosyal medyada kamera kayıtlarını görüp tekrar tutuklayacak........
People
32
4) dr (dr)
22.12.2021 09:08:51
Yine serbest bırakılmışlar, Yazıklar olsun ! Acilen yeni bir sağlıkta şiddet yasası çıkması gerek.
People
25
5) Tülay (Emekli)
22.12.2021 08:40:14
Kanun yok muuuu
People
31
6) F (X)
21.12.2021 23:30:39
***** DEVLETSİZLİK *****
People
45
7) uzman doktor (uzman doktor)
21.12.2021 22:45:28
şaşırdık mı ? tabiki hayır
bu tip olayların bitebileceğini ihtimal bile veremiyorum malesef.
doktorluk Türkiyede yapılacak iş değil. aklı olan zaten yurtdışına kaçıyor.
yeni mezunlara önerim, TUS mus la uğraşmayın , direk yurtdışı planı yapın , en azından çalışırken can güvenliğiniz olur.
People
38
8) asi (uzman)
21.12.2021 22:37:38
Geçmiş olsun kardeşim, sözün bittiği yerdeyiz. Doğada Yardımcı olduğunuz hiçbir hayvan size zarar vermez. Hayvanlar ne kadar özel yaratılmış demi ?
People
43
9) Kenan ÖZTÜRK (Hekim)
21.12.2021 19:07:21
Hani bu memlekette devlet memurunun yakasını tutmak 6 ay hapis cezası gerektiriyordu. Ne hale geldik Ya Rab. Allah sonumuzu hayreylesin.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)