Adanalı doktorlar 6 gündür nöbette: 'Bir an önce çıkarılmalı'
Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, şiddetin toplumsal yapıya sindiğini, Hekimlerin çalıştıkları sağlık kurumlarında ölümlere varabilen saldırılara hedef olmasının kabul edilemeyeceğini söyleyerek “Sağlıkta Şiddet Yasası bir an önce çıkarılmalıdır.” dedi.
Adanalı doktorlar 6 gündür nöbette: 'Bir an önce çıkarılmalı'
16 Ekim 2018 -


ATATÜRK PARKI’NDA BİR HAFTA NÖBETTEYİZ
Atatürk Parkı’ında gerçekleştirilen ‘Şiddete Farkındalık Nöbeti’ne 26. Dönem CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak ve GMO Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan destek verdi. Nöbete katılan hekim ve sağlık çalışanları şiddetin önlenmesi için halka bilgilendirici broşür dağıttı.
Burada konuşan Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, “Bugün burada Sağlıkta şiddet yasasının çıkarılması için NÖBETTEYİZ.

Amacımız kamuoyunun dikkatini hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelen şiddete çekmektir. Şiddet toplumsal yapımıza sinmiş durumdadır. Bundan bir an önce kurtulmak zorundayız. Verdiğimiz sağlık hizmetinde hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelen saldırılar aslında kendi yaşamımızı ve sağlığımızı tehlikeye atmaktan başka işe yaramamaktadır. Hekimlerin çalıştıkları sağlık kurumlarında ölümlere varabilen saldırılara hedef olmasının kabul edilebilir, anlaşılabilir hiçbir gerekçesi olamaz.”

“SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI” BİR AN ÖNCE ÇIKARILMALIDIR 
Şiddetin nedenlerini çok iyi bildiklerinin altını da çizen Başkan Prof. Dr. Ahmet Hilal, “Sağlıkta Dönüşüm Programı ile başlayan kışkırtılmış sağlık talebi ve hekimlere, sağlık çalışanlarına yönelik özensiz, değersizleştirici dildir. Bu sistem hastaları müşteri, hastaneleri ticarethane olarak görmektedir. Çözümün başlangıcı nitelikli, güvenilir, hastalara yeterli zamanın ayrılabildiği, sağlık altyapısının ülkenin ve hastaların ihtiyaçlarına göre düzenlendiği bir sağlık ortamını talep etmekten geçmektedir. İkinci aşamada ise güvenlik önlemlerinin arttırılması, hastanelere ve sağlık kuruluşlarına silahla girilmesinin önlenmesi ve en önemlisi Sağlıkta Şiddet Yasasının çıkarılmasıdır. Bir hafta boyunca Atatürk Parkında Saat: 18.00’da nöbette olacağız. Tüm meslektaşlarımızı ve halkımızı destek vermeye çağırıyoruz.” dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
23
1) TBB (uzman)
18.10.2018 06:09:27
diğer tabip odaları niçin sessiz.
People
21
2) ZEKİ CAN (CERRAH PİZZACI)
17.10.2018 15:27:58
Bırakın bu mesleği be kardeşim kahve açsanız bile daha çok kazanırsınız.....yazık etmeyin kendinize....dünyaya bir defa geldiniz....kıymetini bilin.......
People
16
3) Ramazan (dr)
17.10.2018 15:06:30
Hekimler başta olmak üzere saglikcilar ciddi baskı altında..acil müdahele gerekiyor sagliktaki fiziki ,sözlü baskı hususunda ! hekimler tukenmislik içinde! durumu yok saymaya ,göz kapamaya gerek yok
People
25
4) acil (pratisyen)
17.10.2018 10:48:31
ACİLLER PERİŞAN HALDE.SAĞLIKTA ŞİDDET VE SALDIRI VE HAKARET HER GEÇEN GÜN ARTIYOR.
People
21
5) Nöbetteyiz (Biz)
17.10.2018 00:07:50
Sesimizi Duyan Var mı? Türkiye'nin dört bir yanında TTB Tabip Odaları öncülüğünde, başta Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) ve sağlık meslek örgütleri desteği ile eylemler basın açıklamaları yapılıyor NÖBET tutuluyor...Sesimizi Duyan Var mı?
People
48
6) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
16.10.2018 12:09:25
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI İSTEMİYORUM.
HER YERDE ŞİDDETE KARŞI OTURAKLI YASAL DÜZENLEMELER VE GÖZLE GÖRÜLÜR UYGULAMALAR İSTİYORUM.
Sağlıkçıların topyekün silahlanma arzularını dile getirdikleri geçen haftaki yorumlara bakılırsa, bir adım daha akli-selime yaklaşmışız ama her zaman olduğu gibi yine genellemeye ulaşamamışız. Şu haberlere artık son verme zamanı gelmedi mi : SOKAK ORTASINDA ÇOCUĞUNUN YANINDAKİ KADIN KOYUN GİBİ KESİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ, KONUŞMAYI BİLE BECEREMEYEN MİNİCİK ÇOCUK KAÇIRILIP TECAVÜZE UĞRAYIP BOĞULARAK KATLEDİLDİ. Toplumumuzda bir şiddete temayül var ve bunda cezaların caydırıcı olmaması, suçluların bazen statülerinin avantajıyla kanunları delebilmeleri var. HERKESE AYNI ADALETİ İSTİYORUM. GABAPENTİN’ İ ÜCRETSİZ ALMASI İÇİN SAHTE ŞEKER HASTALIĞI UYDURMADIĞIM ŞAHISIN BANA SALLADIĞI YUMRUĞUN KARŞILIĞIYLA, SOKAKTA KENDİ HALİNDE YÜRÜYEN BİR KADINA ATILAN YUMRUK AYNI ŞİDDETTE CEZA GÖRMELİ VE SUÇLU KARAKOLUN BİR TARAFINDAN GİRİP DİĞER TARAFINDAN ÇIKMAMALI.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori