Aile hekimleri Bakü’de buluşacak
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu üyesi Trabzon Aile Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen ‘’6.Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi’’ 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Bakü’de düzenlenecek.
Aile hekimleri Bakü’de buluşacak
22 Ağustos 2017 - MEDİMAGAZİN

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’dan çok sayıda aile hekiminin katılacağı uluslararası kongrede, "Türkiye-Azerbaycan Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Çalıştayı",  "Türkiye-Azerbaycan Aile Hekimliği Paneli", "Aile Sağlığı Merkezinde Acil Yönetimi", "Hipnoz" ve  "Akılcı Laboratuvar Kullanımı" kursu gibi  birinci basamağı ilgilendiren 14 farklı  sunum gerçekleştirilecek.

Trabzon Aile Hekimleri Derneği’nin aile hekimliği ve birinci basamak sağlık hizmetlerinde yurt dışında da eğitimler verdiği bilgisini veren Dernek Başkanı Dr.Hakan Uzun, 2016 yılında da ‘’5.Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi’’ni düzenlediklerini, Azerbaycan’da  aile hekimliği pilot uygulamasının Mingecevir ve Yevlax’da başladığını söyledi.

Uzun, ‘’Trabzon Aile Hekimleri Derneği olarak İcbari Tıbbi Sigorta Devlet Acentalığı Başkanı Sayın Zaur Aliyev, yardımcıları İsa Aliyev  ve  Vugar Gurbanov ile  beraber bir çalışma toplantısı yaparak, aile hekimliği alanında Türkiye' deki tecrübelerimizi Azerbaycan'daki kardeşlerimize aktardık. Aile hekimliği alanında düzenleyeceğimiz kongre, seminer, kurs ve eğitim gibi faaliyetlerle de Azerbaycan' ın aile hekimliği sistemine geçiş sürecine elimizden gelen desteği sunacağız.'' dedi.

Türkiye- Azerbaycan işbirliği yapılacak

Azerbaycan Tabipler Birliği ile yapılan görüşmeler neticesinde Türkiye ile Azerbaycan sivil toplum kuruluşları arasında sağlık hizmetleri alanında birçok projede işbirliği yapılacağı bilgisine veren Uzun,

‘’Gerek komşu ülkemiz Gürcistan Cumhuriyeti, gerekse kardeş ülkemiz Azerbaycan’da aile hekimliği alanında eğitim faaliyetlerimize devam edeceğiz.2018 yılında Trabzon'da düzenleyeceğimiz, ‘’7.Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi’’nde Türkiye,Gürcistan ve Azerbaycan' da aile hekimi olarak çalışan meslektaşlarımızı bir araya getirerek, aile hekimliği alanında ülkeler arasında tecrübe paylaşımına fayda sağlamaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar