Aile hekimleri Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'la görüştü
Bakan Demircan Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu heyetini kabul etti
Aile hekimleri Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'la görüştü
21 Mart 2018 -

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Akif Emre Eker ve beraberindeki heyeti kabul etti. Demircan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Akif Emre Eker aile hekimliklerinde yaşanan sorunları dile getirerek 124 çeşit rapor verildiğini ve bunun bir soruna dönüştüğünü söyledi.

Eker, sağlıklı yaşayan ve sağlıkla yaşlanan bir Türkiye hedeflediklerini belirterek, aile hekimliğindeki memnuniyetin yüzde 88 olduğunu aktardı. Çözüm ararken her zaman Bakanlıkla çalışmak istediklerini ifade eden Eker, “Konuyla ilgili Çalıştay düzenledik, rapor hazırladık. Biz karşı taraf değiliz.1. basamağı destekleyip aile hekimliğine önem verirsek ülke ekonomisine de katkı sağlamış oluruz” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, aile hekimliğinin önemine vurgu yaparak, elbirliği ile 1. basamak sağlık hizmetlerinin iyi bir seviyeye çıkarılması gerektiğini belirtti.

Bakan Demircan, aile hekimliğinin cazip hale getirilmesinin lüzumuna işaret ederek bu yapıldığında da sağlık harcamalarının ciddi miktarda azalacağını dile getirdi ve “Aile hekimliği gelecekte de devam edecek” şeklinde konuştu.

Aile hekimliğinin mekansal bazı sorunları bulunduğunu ve bu sıkıntıların giderileceğini söyleyen Demircan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aile hekimlerinin sorunlarını çözeceğiz. Bir hekime düşen kişi sayısını 3 binin altına düşüreceğiz. Ancak o zaman verimli çalışırız. Aile hekimliklerinin verimini olumsuz etkileyen ‘rapor’ konusunu da çözmemiz gerekiyor.”

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
102
1) Geldi (Geçti)
23.03.2018 08:16:46
Sayın bakana 14 Marta yetişecek yıpranma payı,ek ödemelerin emekliliğe yansimasi,emekli hekim maaşlarında iyileştirme konularinida sorsaydınız keşke.

Birde 14 Martta müjde bekleyen Sağlık-Sen başkanını görmüş mü?

Siz hala eski genel başkanları iktidar partisi milletveki olan Memur-Sen Sağlık-Sen üyesi misiniz?

Arkadaşlar tds vb. provokatif yorumlara yanıt vermeyin bence.Adam işi gücü bırakmış neyi dert etmiş.

Dr.Ufuk Engin arkadaşa katılıyorum bir yerden başlamak gerek...
People
26
2) Kenan (Başkan)
22.03.2018 15:49:14
Ts nickli arkadaş birden çok isimle aynı şeyleri yazıyorsun belli ki tıbbi sekretersin ama bilmeden okumadan yazıyorsun alınan cariden senin için devletin ödediği hekim başı 600 tl dir seni devlet de çalıştırsa alacağın asgari ücreti geçmeyecek bu yüzden boşu boşuna hekimlerin aldığı 3 kuruşu diline dolama işini yap yeterli devlet bilmiyormu sanıyorsun hangisi karlı hangisi değil asm ler özel kuruluş gibi işletiliyor tüm giderleri hekimler karşılar içerisindeki malzemeler de dahil o cebe atıldığını sandığın ücreti devlet yapsa masrafları misliyle artacak bu yüzden yapmıyor yoksa hiçbir hekim meraklı değil asm nin bozulan kapısı,elektriğii,personeli ,logarı ile uğraşmaya
People
22
3) swerty (uzman)
22.03.2018 15:06:58
tds sana tavsiyem başka iş yap. doktorun aldığı parada gözün olmasın. yada git oku doktor ol. elinden tutan mı var. şehir hastaneleri ile birlikte zaten tıbbi sekreterlik tarihe karışıyor. hekimin tıbbi sekretere ihtiyacı yoktur.
People
13
4) Ali kar (Tabip)
22.03.2018 15:06:07
Cari giderle yorum yapan arkadaş devlet daha ucuza mâl edemez aile hekimini muhasebeci şoför vs gibi kullanıyor cari ödeyerek kimse bu kadar tasarruflu davranmaz kiralık yer bulamaz vs vs bahsettiğiniz rakamı a sınıfı asmler alıyor
People
14
5) yasin (tds)
22.03.2018 13:51:58
asmde daha iyi verim almak için hekimin kendi işini yapmasıdır.asmde cari giderlerin devlet tarafından yapılmasdırı.asmde asıl işini yapan tıbbi sekreterler yazışmaları kayıtları kendi işini yapıyor.cari giderlerin devlet tarafından yapılması devlet çok büyük kar sağlayacaktır.cari giderler aylık belli 4200-5000 binden aylık adam başı 1500 toplanıyor diğerleri cepe.bunu
People
12
6) recep (ts)
22.03.2018 13:41:30
özellikle üzerini basa basa söylüyorum.cari giderler devlet kendi i öderse daha karlı çıkacaktır.hemde çalıştırılan personelş hakkını alır işler daha iyi yürür.yazışmalar zaten tıbbi sekreterler yapıyor.Türkiye geneli hasta memnuniyetinin artması Aile hekimlerinin kendi işini yapmasıdır.asmde cari giderlerle uğraşmasın sadece maaşını alırsa yeterli.hem çalıştırılan personel hakkını alır.hemde işller daha hızlı yürür.asmde cari giderler zaten fazlasıyla yatıyor aylık doktor başı toplanıp kalan cepe
People
11
7) hamit (tds)
22.03.2018 13:40:14
Türkiye geneli hasta memnuniyetinin artması Aile hekimlerinin kendi işini yapmasıdır.asmde cari giderlerle uğraşmasın sadece maaşını alırsa yeterli.hem çalıştırılan personel hakkını alır.hemde işller daha hızlı yürür.asmde cari giderler zaten fazlasıyla yatıyor aylık doktor başı toplanıp kalan cepe
People
103
8) ufuk engin (uzman doktor)
22.03.2018 12:18:17
Sevgili Bakanımız demiş ki "aile hekimlerinin sorunlarını çözeceğiz...vs"..zaten her sorunu çözüyor.14 marta yetişecek torba yasa vardı, şiddete önlemlerle ilgili yasal düzenlemeler yapılacaktı, emekli hekimlerin maaş artışı ve performans sisteminde revizyon ile asıl maaşlarda iyileştirmeleri da yapacaktı..sayın bakana kalırsa herşeyi düzeltiyor, yapıyor, yetiştiriyor ve müjdeler veriyor..Şener Şen İlyas Salman dolap beygiri filmindeki gibi bir durum var ortada..Bakana sorarsak ilerde diyecek ki "sor bakalım neden öyle yaptım, dedim" diyecek ama sırtımıza binen yüklerle yolumuza devam ediyor olacağız tabi ki güçlerimizi birleştirmezsek ve sağlık-sen.den başlayacak istifa dalgalarıyla bir yerden başlamazsak mücadeleye..Ve gelecek seçimlerde yüzde yarım bile çok önemli olup sağlıkçıların aileleriyle birlikte yüzde üçe ulaştığı düşünülürse herkes elindeki gücün farkında olmalı..
People
19
9) se (uzman dr)
22.03.2018 11:29:13
Aile hekimlerinin dayanışmasını takdirle karşılıyoruz, darısı biz uzman doktorlara..
People
23
10) Özgür (Pratisyen)
22.03.2018 11:25:26
Sayın Frankie sana belki koruyucu hekimlik boş beleş geliyor olabilir ama iş öyle değil.Tansiyonu şekeri zamanında kontrol altına alınmamış insanların böbreği, gözü gittikten sonra veya SVH geçirdikten sonra yapacak çokta birşeyin kalmıyor.Osteoprozlu kadının kemiği kırıldıktan sonra yapacağınız tedaviler hem kısıtlı hemde maliyeti çok.Kanser taramalarının faydalarını tartışmaya gerek yok.Bunlar gibi tonlarca örnek var.Akıllı insan testi kırılmadan tedbirini alır.Eğer koruyucu hekimliği önemsemezsen heryere hastane açsanda yetiştiremezsin.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA