Anestezi ve Hasta Güvenliği İstanbul'da konuşulacak
Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Hasta Güvenliği Bilimsel Kurulu anestezi ve hasta güvenliğini konuşmak üzere İstanbul’da katılımcıları ile buluşuyor
Anestezi ve Hasta Güvenliği İstanbul'da konuşulacak
14 Mart 2019 - MEDİMAGAZİN

Anestezideki ölüm oranlarının düşüşüne değinilen Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Hasta Güvenliği Bilimsel Kurulu açıklamasında “Günümüzde hasta güvenliği, tüm dünyada öncelikli konulardan biri olup, konunun öneminin anlaşılması, birçok ülkede hasta güvenliğinin sağlanması için kalite ve akreditasyon kurumlarının bazı zorunluluklar getirmesine, kurumsal ve ulusal boyutta birtakım uygulamaların başlatılmasına neden olmuştur.”ifadeleri kullanıldı.

Türk Anezteziyoloji ve Reanimasyon Derneğinin yaptığı duyuruda “. Konunun önemi açısından uygulamada mevcut olan pek çok kılavuz, yönetmelik ve standartlar devamlı güncellenmektedir. Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD), “Ulusal Protokoller” oluşturma bilgilendirme ve farkındalık amaçlı pek çok toplantı ve kurs düzenlenmektedir.” açıklaması yapıldı.

İstanbul’da bir araya gelecek Anestezistler ve katılımcıları; Güvenli Anestezi Uygulaması İçin Uluslararası Standartlar, Hasta Güvenliği Kültürünün Oluşturulması, Hasta Merkezli Sağlık Bakımı, Hataların kaynaklarının anlaşılması gibi konular masaya yatırılacak.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA
14/06-15/06 MEDÜLLOBLASTOMA SEMPOZYUMU MULTİDİSİ... ADAN
14/06-16/06 11. Ulusal Viral Hepatit Sempozyumu (UVHS) ENFEKSİYO... AFYO
15/06-16/06 5. Kanserde Destek Tedaviler ve Palyatif Bakım Sempozyumu TIBBİ... ADAN