Anestezi ve Hasta Güvenliği İstanbul'da konuşulacak
Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Hasta Güvenliği Bilimsel Kurulu anestezi ve hasta güvenliğini konuşmak üzere İstanbul’da katılımcıları ile buluşuyor
Anestezi ve Hasta Güvenliği İstanbul'da konuşulacak
14 Mart 2019 - MEDİMAGAZİN

Anestezideki ölüm oranlarının düşüşüne değinilen Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Hasta Güvenliği Bilimsel Kurulu açıklamasında “Günümüzde hasta güvenliği, tüm dünyada öncelikli konulardan biri olup, konunun öneminin anlaşılması, birçok ülkede hasta güvenliğinin sağlanması için kalite ve akreditasyon kurumlarının bazı zorunluluklar getirmesine, kurumsal ve ulusal boyutta birtakım uygulamaların başlatılmasına neden olmuştur.”ifadeleri kullanıldı.

Türk Anezteziyoloji ve Reanimasyon Derneğinin yaptığı duyuruda “. Konunun önemi açısından uygulamada mevcut olan pek çok kılavuz, yönetmelik ve standartlar devamlı güncellenmektedir. Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD), “Ulusal Protokoller” oluşturma bilgilendirme ve farkındalık amaçlı pek çok toplantı ve kurs düzenlenmektedir.” açıklaması yapıldı.

İstanbul’da bir araya gelecek Anestezistler ve katılımcıları; Güvenli Anestezi Uygulaması İçin Uluslararası Standartlar, Hasta Güvenliği Kültürünün Oluşturulması, Hasta Merkezli Sağlık Bakımı, Hataların kaynaklarının anlaşılması gibi konular masaya yatırılacak.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA