Araştırma: Güne kahvaltıyla başlamak çocukların bilişsel kabiliyetini artırıyor
Kahvaltının çocuklar üzerinde olumlu etkilerinden biri daha kanıtlandı. İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, güne kahvaltıyla başlamak çocukların bilişsel kabiliyetini artırıyor, çocukların eğitim hayatındaki başarılarını da doğrudan etkiliyor
Araştırma: Güne kahvaltıyla başlamak çocukların bilişsel kabiliyetini artırıyor
21 Kasım 2019 08:34 - TRT Haber

Kahvaltı yapmak, çocukların bilişsel kabiliyetini artırıyor. İngiltere'de yapılan araştırma, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Leeds Üniversitesi'nden uzmanlar, kahvaltı yapan ve yapmayan çocuklar arasındaki farka ilişkin bir araştırma yaptı.

Buna göre, kahvaltı yapan çocuklar yapmayanlara kıyasla daha kolay öğreniyor.

294 öğrencinin katıldığı araştırmada, çoculardan yüzde 53'ünün her sabah, yüzde 29'unun nadiren kahvaltı yaptığı ve yüzde 18'inin kahvaltıyı atladığı ve çocukların başarılarının da bu oranlarda değiştiği sonucuna varıldı. Bu çerçevede, kahvaltı yapan çocuklar sınavlarda daha yüksek puan alıyor.

Uzmanlar, çocukların geleceklerini inşa ettikleri eğitimde başarılı olmaları için, sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlamalarını tavsiye ediyor.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)