Aşı karşıtı kitap basan yayınevinin sahibi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Aşı karşıtı yayıncı Tevfik Rauf Baysal, Covid nedeniyle hayatını kaybetti. Baysal'ı aşı olmamaya, aşı karşıtı açıklamaları nedeniyle meslekten geçici olarak alıkonulan Dr. Ümit Aktaş'ın ikna ettiği iddia ediliyor.
Aşı karşıtı kitap basan yayınevinin sahibi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Tevfik Rauf Baysal

01 Ekim 2021 14:14 - AA

Baysal'ın sahip olduğu yayınevi, aşı karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Dr. Ümit Aktaş'ın ve Canan Karatay'ın da kitaplarını basıyordu.

 

 

Onu aşı olmamaya ikan eden kişinin de Aktaş olduğu iddia edilmişti. Yayınladığı taziye mesajında Baysal'dan ''can dostum'' diye bahseden Aktaş, ''Biz seninle sadece kitapları değil bir davayı da paylaştık'' dedi.

 

 

Annesi öldü, eşi ve ailesi entübe edildi

Bir ay önce annesi corona virüse yenik düşen Baysal'ın eşi, eşinin anne ve babası da entübe edildi. Eşi ve annesinin hastanede tedavileri devam eden Baysal, eşinin babası ile aynı gün hayatını kaybetti.

 

 

2 ay önce baba oldu

Baysal'ın 2 ay önce bebeği dünyaya gelmiş, yalnızca 10 gün görebilmişti

Vefatın ardından taziye mesajları yayınlandı

Baysal'ın vefatı, Türkiye Yayıncılar Birliğinin sosyal medya hesabından "Üyemiz, Hayy Kitap'ın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Tevfik Rauf Baysal vefat etmiştir. Tüm sevenlerine, ailesine ve yayıncılık dünyasına başsağlığı dileriz" ifadeleriyle duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. M. Mücahit Küçükyılmaz da Baysal'ın vefatının ardından, "Rauf Baysal tanıdığım en ilkeli, ahlak sahibi insanlardandı. Hayy Kitap ile yayıncılığa yeni bir seviye getirdi. Şeyh ile Hükümdar onun teşvikleriyle ortaya çıkmıştı. Rabb'im gani gani rahmet eylesin, eşi ve bebeğine şifalar nasip etsin" açıklamasında bulundu.

Yönetmen Semih Kaplanoğlu da "Kuşadası'ndan komşumuz, İzmir Atatürk Lisesi'nde öğretmenim Haluk Baysal'ın oğlu sevgili arkadaşımız Rauf Baysal'ı kaybettik. Onu sıcak gülümsemesi ile hatırlayacağız. Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun" dedi.

Yazar Leyla İpekçi ise "Ah Rauf Baysal, 1990'lardan beri gazetecilik yıllarımdan yayıncılık yıllarıma, yazarlıktan editörlüğe, yaz ramazanlarında nice sofralara, atalar tohumu organik tarım kimsenin derdi değilken Buğday Derneğinde toplantıdan toplantıya... Birlikte kitaplar da yaptık. Mekanın cennet olsun" paylaşımını yaptı.

Tevfik Rauf Baysal'ın cenazesi Kuşadası Adalızade Mezarlığı'nda  toprağa verildi.

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) halil bakan (esnaf)
06.10.2021 14:47:45
Kişinin aşı olup olmadığı gizli tıbbi bilgidir. Kişilerin tıbbi bilgilerini vermek ne kadar doğru? Size soruyorum....
People
10
2) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
04.10.2021 11:56:40
Sağlık sektörü, silah sanayiinden sonra en çok gelir getiren alanlardan birisi ve bu alanı usülüne uygun şekilde düzenlemeye niyeti olmayan yetkilileri işlerini yapmaları konusunda teşvik etmek zor ötesi bir durum. X kanalında ana haberde TMS nin kötü anıları, aşk acısını, üzüntüleri sildiği şeklindeki reklamsal uyduruk haberi Sabim'e şikayet ettiğimde bizim alanımızın dışında, RTÜK e başvurun diye yanıt geldi. Kitaplar basarak halkı sağlık konusunda yanlış bilgilendirenleri de Kültür ve Turizm Bakanlığı'na mı şikayet edeceğiz ?
People
8
3) kemal (doktor)
04.10.2021 09:50:01
karatay hocanın tc sini bilen varsa baksın aşı olmuşmu
bence olmuş hem de 4 doz
People
12
4) uzman (uzman)
02.10.2021 20:16:36
Allah rahmet eylesin,
Bir insan her türlü ölebilir.
Kalp krizinden olür
Trafik kazasından ölür
Kanserden ölür
Üstüne meteor taşı düşer ölür
Yürürken çukura düşer ölür
Üstüne uçak düşer ölür
Suriye’den roket atılır üstüne düşer ölür
…………
Hepsi kabül edilebilir.
Ama aşısı olan covid ten aşı olmadığı İçin ölmek kabül edilemez
People
5
5) uzman (uzman)
02.10.2021 20:12:13
Allah rahmet eylesin,
Basılan bu kitaptan etkilenip aşı olmayıp ölenlere de başsağlığı diliyorum.
People
17
6) uzman (uzman)
02.10.2021 20:09:41
Sevda SARIKAYA ya cevap tır.
Herşeyden önce Allah rahmet eylesin çok üzücü Allah ailesine sevdiklerine sabır versin.
Şimdi 1 doktor aşı karşıtıyken, 5 bin doktor aşı yanlısıyken; birisinin ben doktorun biri aşı karşıtı diye aşı olmadım demesi inandırıcı değil. Aşı karşıtı olmak İçin dr olmaya da gerek yok, aşı karşıtlarının çoğu dr olmadığı gibi çoğu da sağlıkçı da değil. Herkesi bilime inanmaya ve yüzünü sadece ve sadece bilime dönmeye davet ediyorum
People
11
7) Dr. Yüksel (Emekli)
01.10.2021 21:51:42
Aşı konusunda sağlık bakanlığının aksi açıklama yapanlar hakkında ölüme sebebiyet vermek iddiasıyla dava açılmalı.
People
11
8) Abdullah Yıldırım (Hekim)
01.10.2021 19:38:45
Geçen hafta bir tanıdığım Balıkesir -İvrindi civarlarında bir lokantada Canan Karatay'ı tiryakilere taş çıkartacak şekilde sigara içerken görmüş. Başkalarına tavsiyelere gelince bir sürü öneri.....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)