Avrupa Konseyi Kilis'te Suriyeliler için 300 yataklı devlet hastanesi yaptıracak
Türkiye ile Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ve Fransız Kalkınma Ajansı arasında imzalanan hibe ve finansman anlaşmaları onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı.
08 Temmuz 2018 -

Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ile Türkiye arasında 1 Haziran'da imzalanan "Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ile Türkiye Cumhuriyeti Arasında Hibe Anlaşması"na göre, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası, Sağlık Bakanlığına 47 milyon 500 bin avroya kadar hibe sağlayacak.

Bu hibe, Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Fonu ile bağlantılı olarak Avrupa Konseyi Kalkınma Bankasının Avrupa Birliği'nden (AB) katkılar aldığı hesabından karşılanacak.

Hibe Suriye'den gelen sığınmacıların yoğunlukla yaşadığı Kilis'te, hem Türkiye’de geçici koruma sağlanan Suriyelilere hem de Kilislilere hizmet verecek en az 300 yatak kapasiteli ikinci bir devlet hastanesinin inşa edilmesi ve donatılması amacıyla kullanılacak.

20 Haziran'da imzalanan "Kurum Sıfatıyla Agence Francaise De Developpement (Fransız Kalkınma Ajansı) ile Lehtar Sıfatıyla Türkiye Cumhuriyeti Arasındaki Finansman Anlaşması"na göre, Fransız Kalkınma Ajansı Hatay'da bir hastane kurulması için Türkiye'ye finansman desteğinde bulunacak.  

Ajans, Türkiye'ye 37 milyon 311 bin 539 avroya kadar finansman sağlayabilecek. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-15/128. Türkiye Tiroid Hastalıkları KongresiENDOKRİNO...ANKA
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ